„Hodně těžko se to hodnotí,“ posteskl si po utkání karlovarský trenér Miroslav Závora. „Přijel velmi kvalitní tým, který prokázal svou dominanci a zkušenosti,“ přidával hned. A ví, čem mluví. Hosté ze středních Čech zachytili začátek úvodní dvaceminutovky, když ve 12. minutě vedli po dvou brankách Lukáše Punčocháře a jedné Jana Zoufala 3:0. Posléze sice vykřesal naději kapitán Varů Michal Klápa, který navrátil svůj tým zpět do utkání, ale v závěru první třetiny opět Mladá Boleslav domácím odskočila na rozdíl tří branek, když se do statistik jako poslední zapsal Jiří Besta.

Středočechům se dařilo také ve druhé periodě. Postupně navýšili své vedení na rozdíl pěti branek. Navíc varský výběr v závěru druhé třetiny zažil pořádný kolaps, když během tří minut inkasoval tři branky, čímž tak hosté odskočili hurricánům na 1:9. Ale ani vstup do třetí třetiny domácí výběr nezvládl, když na jejímž začátku obdržel v rychlém sledu další čtyři branky, čímž tak bylo o vítězi zápasu rozhodnuto.

Ve 47. minutě sice skóroval v dresu lázeňského celku Matěj Korbel, ale to už byla jen kosmetická úprava ukazatele skóre, když tečku za duelem udělal v podobě patnácté branky hostující Milan Tomaš. „My jsme se snažili plnit prvních čtyřicet minut nějaké úkoly, ne úplně stoprocentně. Duel nakonec rozhodly pasáže na konci druhé a na začátku třetí třetiny, kdy jsme inkasovali šest, sedm gólů,“ připomněl zlomový moment duelu Závora.

„Mladá Boleslav dorazila velmi dobře připravena a byla lepším týmem po celý zápas,“ nehledal po vysoké prohře výmluvy karlovarský útočník Jiří Šťovíček. „Nedokázali jsme s hosty držet krok a výsledek mluví za vše,“ dodal zklamaně. Hurricány čeká po vánoční pauze poslední duel roku na palubovce Liberce, kde se karlovarský výběr představí v pátek 29. prosince v rámci 17. kola Livesport Superligy od 19.00 hodin.

FB Hurrican Karlovy Vary – Předvýběr.CZ Florbal MB 2:15 (1:4, 0:5, 1:6). Branky: 14. Michal Klápa, 47. Matěj Korbel – 5. Jan Zoufalý, 7. , 12. , 39. a 42. Lukáš Punčochář, 17. Jiří Besta, 21. Daniel Šebek, 33. Martin Tokoš, 38. Ronald Gašparík, 40. Jakub Gruber, 41. a 60. Milan Tomašík, 43. Adam Delong, 44. Jakub Bína, 49. Dominik Beneš. Rozhodčí: Jelínek, Procházka. Vyloučení: 1:0, Využití: 0:1. Diváci: 152.