Motokrosový jezdec Tomáš Lhotský je na nejlepší cestě obsadit konečné třetí místo na letošním mistrovství Evropy. Předposlední závod celé série Imba se jel v německém Holenbergu.
V první rozjížďce obsadil druhé místo, ve druhé jel na pátém místě, ale po kolizi nakonec dojel devátý. A ve třetím závodě vybojoval skvělé třetí místo. „Celkově jsem tak obsadil druhé místo, čímž jsem stáhnul patnáct bodů na průběžné třetí místo. Na to mi chybí ještě deset bodů, což není tolik. Šance na to určitě je,“ myslí si Lhotský, který litoval pádu ve druhé jízdě. „Kdybych nespadl, dojel bych určitě výše a ten náskok by byl ještě menší,“ dodal rajdr.
Svou formu pak Lhotský potvrdil i na krajských závodech v Aši, kde poměřil síly například s Masaříkem nebo Bartošem. „Oba jezdí závody mistrovství republiky, občas se kvalifikují na svět,“ charakterizoval jezdec své rivaly. V kvalifikaci se mu ale proti nim dařilo a v cíli skončil před nimi. „Jenže v závodě to bylo naopak a dojel jsem dvakrát třetí,“ podotkl Lhotský.