Nedávno skončeného mistrovstvís věta juniorů do 20 let ve vzpírání mělo i rotavského zástupce.
Na tomto mistrovství startoval i mladý borec Rotasu Jakub Lihl. Vzhledem k tomu, že toto byla jeho první zkušenost s tak velkým podnikem, přesto jeho vystupování bylo velmi suveréní.
Dokázal si zachovat i zde chladnou hlavu a svou bojovností si vytvořit osobní rekordy. Z třiadvaceti závodníků obsadil celkové osmnácté místo a z evropských závodníků skončil sedmý.
Pro tohoto závodníka je toto velmi pěkné umístění uvážíme-li, že je mu teprve patnáct let a byl vůbec nejmladším závodníkem celé soutěže.
Dále zde byla Rotava zastoupena i týmem nakladačů, kteří za svou bezchybnou práci v průběhu celé soutěže byli pochváleni prezidentem světové federace panem Ajánem a dále sklízeli uznání i od všech trenérů.
Nemalým zážitkem bylo, když jim osobně pogratuloval i olympijský vítěz a mistr světa p. Kudlovič, byli to J. Wagner, R. Ševčík, S. Ševčík a P. Gáloš. „Všem našim zástupcům děkuji za vzorné vystupování a přístup po celou dobu mistrovství světa,“ pochválil své svěřence trenér rotavských vzpěračů V. Zronek.