„Každý den nám cinkaly medaile, celkem jich bylo devět,“ ohlédl se spokojeně za náročnými třemi dny trenér LK Slovan Karlovy Vary Martin Niewiak (na snímku).

Již první soutěžní den byl pro karlovarský klub úspěšný.

Vše odstartoval v rámci mistrovství republiky intervalový start, který se jel klasicky. „Dosáhli jsme hned na několik úspěchů. Daniel Hozák bral první místo, Johana Nováčková stejně jako Matyáš Bauer a Filip Štecher vybojovali druhou příčku a o jediný bronz se zasloužil Kryštof Zatloukal,“ vypočítával medailisty z prvního soutěžního dne s úsměvem Niewiak.

Barvy Slovanu byly vidět i druhý den, kdy byl na programu v rámci Českého poháru týmový sprint, který zdolávali závodníci opět klasicky.

„Daniel Hozák s Filipem Štecherem vybojovali stříbro, Johana Nováčková pak s Lucií Kleinovou přidaly bronz a těsně pod stupni vítězů, tedy na čtvrtém místě, skončili Matyáš Bauer s Adamem Müllerem a Kryštof Zatloukal s Václavem Beštou,“ bilancoval Niewiak druhý den, ve kterém to lyžařům karlovarského Slovanu opět cinklo.

Vše pak zakončily třetí soutěžní den štafety, které se jely v rámci mistrovství republiky volnou technikou, a karlovarští lyžaři opět dosáhli v domácím prostředí na několik medailí.

„První místo brala štafeta ve složení Bauer, Štecher, Hozák. K tomu přidali druhé místo Zatloukal, Husák a Bešta. Na malém pódiu, přesněji na čtvrtém místě, pak skončily dívky Nováčková, Kolenatá, Kleinová a páté místo si připsala na účet štafeta ve složení Müller, Študlar a Štěrba,“ bilancoval závěrečný, třetí den karlovarský kouč.

Rozhodčí. Ilustrační foto.
Komise rozhodčích OFS Karlovy Vary hledá nové tváře