Na trati se horečně pracuje, staví se zázemí, do depa míří první kamiony…

K umocnění zážitku divákům znovu dopomohou obří obrazovky umístěné na trati, připraven je po celý víkend bohatý doprovodný program.

V Lokti se také pojede závod EMX 250, doplněný tentokrát o EMX 125.

Hlavní změny se ale udály na samotné trati. „Celý areál je po 43 letech předělaný. Startovací zařízení je umístěno úplně na druhé straně, jsou vybudovány nové skoky, zpomalovací vlny před hlavní tribunou," vypočítává ředitel závodu Zdeněk Dvořák. Více si novinky na trati přiblížíme v pátečním vydání Deníku.

Do historického městečka na řece Ohři zamíří tradičně desetitisíce motokrosových příznivců nejen z celé České republiky, ale také ze zahraničí. Největší zástupy fanoušků burácejících motorů se opět očekávají z Německa, kde se také o uplynulém víkendu jela zatím poslední, 13. akce z letos 17dílného seriálu MS.

V MX1 zatím dominuje s více než 100bodovým náskokem Ital Antonio Cairoli před Belgičany Clementem Desallem a Kenem de Dyckerem.

V MX2 vede průběžné pořadí Holanďan Jeffrey Herlings, druhou příčku okupuje se ztrátou 159 bodů Francouz Jordi Tixier, třetí je prozatím Španěl Jose Butron.

Zajímavé však bude sledovat i zmíněné EMX, kde je přihlášeno již na 200 jezdců a chybět samozřejmě nebudou domácí motokrosaři.