Do malé vesničky na Mělnicku přilákal více než 160 startujících, kteří tak dvojnásobně přečíslili počet obyvatel Miřejovic.

Na trati Miřejovického půlmaratonu reprezentovala Karlovarsko trojice vytrvalců ACES Teamu. Velmi slušně si vedl Milan Roubíček, který v čase 1:42:23 obsadil 11. místo v kategorii mužů nad 50 let.

O medaili v kategorii žen nad 40 let dlouho bojovala i Martina Kabilová, nakonec ale zaběhla ´jen´ 2:01:53 a obsadila šesté místo.

„Šetřila síly na nedělní chodovoplánský triatlon a na pivní půlmaraton, a hlavně počkala na mě,“ přiznal třetí z ACESáků Michal Havlíček, kterému na trati ´došlo´ a v čase 2:09:27 skončil na 107. místě.

Martině se nakonec šetření silami při hlavním závodě vyplatilo. Černohorský pivní půlmaraton, kombinaci pivo, 550 metrů běh, druhé pivo a opět 550 metrů běh, v kategorii žen suverénně vyhrála, když k výslednému času 5:11 jí dopomohl hlavně skvělý výkon v pití piva.

Sluší se dodat, že Miřejovický půlmaraton vyhrál ve skvělém čase 1:07:59 nepříliš známý Habešan Addisu.