Na tradiční mezinárodní turnaj do polské Swidnice zavítali mladí boxeři TJ Baník Sokolov. A jako obvykle, i tentokrát se sokolovským zástupcům u našich severních sousedů dařilo. „Přivezli jsme pět kluků, ti vybojovali tři první a dvě druhá místa," předesílá spokojený trenér Jan Malý.

Váha kadetů do 52 kilogramů byla obsazena slaběji, Jan Kapr se tak podíval rovnou do finále. Ani tam nenašel adekvátního soupeře. „Musel jsem ho brzdit, aby se odboxovala všechna tři kola," usmíval se sokolovský kouč. Kapr nakonec vyhrál jednoznačně 3:0 na body.Jan Kapr

Do finále se podíval i Josef Prajka v kadetech do 54 kilogramů. Proti Poláku Lewandovskému z Boxu Polonie bojoval srdnatě, první kolo dokonce na body vyhrál. „Od druhého kola se ale začala projevovat jeho horší fyzická připravenost, soupeř vyrovnal a ve třetím kole již dominoval. „Je to škoda, bylo to vyhrané utkání, které Josef prohrál jen kvůli slabší kondici," poznamenal Malý.

František SedlákV kadetech do 70 kilogramů boxoval za TJ Baník Sokolov František Sedlák. Ten ve vyrovnaném finálovém duelu s domácím Mizerou, opět z oddílu Box Polonie, ukázal přece jen větší touhu po vítězství. „Byl důrazný v útocích, v každé sérii svého soupeře zasahoval," přiblížil trenér hornického klubu. Snahy Sedláka si všimli i rozhodčí, a tak se mohl radovat z těsné výhry na body a na krk si pověsit zlatou medaili.

O první místo zabojoval v kategorii juniorů do 54 kilogramů i René Hejda, který na poslední chvíli nahradil nemocného Popelku. S německým soupeřem Hejda, který se připravuje individuálně a za Sokolov boxuje pouze zápasy, doplatil na svou v posledních zápasech tradiční slabost fyzičku. „Opět jakžtakž odboxoval první kolo, poté už začal mít navrch soupeř, po dvojím počítání Rendy rozhodčí zápas ukončil," popisuje Malý.

Michal MatějovičJediným Sokolovákem, který musel do semifinále, byl Michal Matějovič v juniorech do 75 kilogramů. „Čekali jsme, jak jeho souboj dopadne, postavil se proti němu totiž mistr jedné z polských žup," přidává trenér Jan Malý. Jenže po 20 vteřinách bylo hotovo, Matějovič trefil Poláka svým tvrdým hákem na bradu a bylo dobojováno, těžké k.o. „Michal potvrdil, že má v rukou dynamit, soupeř byl silně otřesen, z ringu mu museli pomáhat," pokračuje Malý.

Sokolovský boxer se ale finále přesto nedočkal, jeho další protivník zřejmě pod tíhou semifinálového vystoupení Matějoviče do boje o první místo nenastoupil. Michal Matějovič si tak připsal výhru a celkové prvenství bez boje.

Zástupci TJ Baník Sokolov obsadili v Polsku v hodnocení oddílů druhé místo za silným výběrem Německa, který dovezl i muže.