Vysokou porážku o deset branek si z palubovky liberecké Dukly, kde hraje své domácí zápasy Andy Liberec, přivezli futsalisté Materie Sokolov. V utkání 13. kola bez divizních fotbalistů Baníku a střelce Peřiny na aspiranta postupu do první ligy nestačili.

Andy Liberec - FK Materia Sokolov 12:2

Do sestavy hostů se po disciplinárním trestu vrátil Martin Boček, ale ani to hostům nepomohlo k lepšímu výsledku. V úvodních minutách brankář Fazekaš dvakrát vychytal v tutovce domácího Krejčíka. Pak měl šanci Bereczký, ale neuspěl. V hlavní roli pak byl Fazekaš, který si do 6. minuty poradil se třemi šancemi Liberce. Pak se hosté z tlaku vymanili a po prodloužení Bočka měl šanci Pecka, ale těsně minul. A tak uděřili domácí, když se v 9. minutě prosadil Krejčík po individuální akci. Za dvě minuty se domácí střelec prosadil podruhé a ještě v téže minutě skóroval Makula na 3:0. Materie o sobě dala vědět Bočkem, ale ten na reprezentačního gólmana Zíku nevyzrál. Ve 14. minutě byl ve vápně domácích faulován Monhart a nařízenou penaltu proměnil mladý Bereczký na 3:1. Jenže o chvíli později se střelou k tyč prosadil Král a do poločasu na 5:1 zvýšil Kutílek.
Na začátku druhé půle po pěkné akci do prázdné brány skóroval Král, podobně si vedl ve 24. minutě i Janáček. Materie pak rezignovala a snažila se utkání proti silnému soupeři co nejlépe odbránit. Osmý gól domácích pak vstřelil Makula a za minutu se radoval i Král. Až ve 29. minutě se do šance dostal Boček, ale jeho střelu Zíka vyrazil na roh. Během minuty pak Krejčík a Makula zvýšili na hrozivých 11:1. Po pokusech Bereczkého a Bočka se měnil stav hráčů na hřišti, po druhé žluté kartě byl za řečnění vyloučen kapitán Materie Monhart. I ve třech se hosté dostali do příležitosti, ale Boček se gólově neprosadil. Ve 35. minutě po šestém faulu domácích kopal desítku Bereczký, ale Zíku nepřekonal. Další desítku o dvě minuty později zahrával Boček, ale trefil jen tyč. A tak se ke třetí desítce postavil brankář Fazekaš, který tvrdou střelou snížil na 11:2. V poslední minutě ale domácí Janáček upravil na konečných 12:2. Nic na tom nezměnil ani druhý pokus Fazekaše z desítky.
Materie se tak musí soustředit na daleko důležitější boje s týmy ze středu či suterénu tabulky.
Branky: 9., 11., 29. Krejčík, 11., 25., 30. Makula, 15., 21., 26. Král, 19. Kutílek, 24., 40. Janáček – 14. Bereczký, 38. Fazekaš. Rozhodčí: Novotný, Henych; ŽK 3:2 (10. Monhart, 33. Fazekaš), ČK 0:1 (33. Monhart). Diváci: 30.
Sestava Materie: Fazekaš - Braun, Monhart, Ticháček – Bereczký, Pecka, Boček.
Další zápas hraje Materie doma, v pátek 18. ledna od 20.30 hodin hostí K–Pedros Tábor.