Do azylu v Kynšperku vyhnala hráče futsalové Materie Sokolov přetíženost sportovní haly ISŠTE. Příprava na nový ročník II. ligy už začala. „Myslíme si, že budeme na novou sezonu připraveni lépe než loni, kdy jsme nezachytili začátek soutěže a dostali se pak do velkých záchranářských problémů v jejím závěru,“ řekl David Peřina, kapitán týmu.
Celek z Karlovarského kraje si připsal v tomto roce jeden velký úspěch. Podařilo se mu totiž po výhře nad Gongem České Budějovice postoupit do čtvrtfinále Poháru ČMFS, kde bude hostit svého budoucího druholigového soupeře Indoss Plzeň. „S Plzní hrajeme v pátek 14. září od 20.45 hodin ještě ve sportovní hale v Sokolově,“ pozval nejlepší střelec týmů diváky do ochozů
Pro Materii se nabízí šance na postup, protože Indoss není soutěž k nepřekonání. „Máme ze soupeře velký respekt, ale ne přehnané obavy. Určitě je pro nás velkou výhodou, že se hraje v naší hale, která má menší rozměry. A z toho budeme těžit nejvíce,“ myslí si Peřina.
Touha po postupu je velká a Materia již zkušenosti z pohárového čtvrtfinále má. „Šance na postup? Nedokáži je odhadnout, ale moc si ho přejeme. Už jednou nás zastavil prvoligový tým ve čtvrtfinále, ale letos bychom chtěli udělat historicky klubový úspěch a postoupit semifinále,“ dodal.