Ve 14. kole druhé futsalové ligy připravila sokolovská Materia pro své diváky překvapení. Nejen že porazila v tabulce výše postavený Tábor, ale v utkání excelovala trojice dorostenců Baníku Sokolov, kteří svou dravou hrou měli na výhře Materie nemalý podíl.

FK Materia Sokolov - K–Pedros Tábor 10:7

První branky se po dvou minutách dočkali hosté, kteří vedli po tečované střele. Jenže ještě v téže minutě se Peřina obtočil kolem obránce a vyrovnal na 1:1. Na další branku se čekalo pět minut, když pěknou akci z poloviny hřiště zakončili hosté druhým gólem. Za další dvě minuty využil K-Pedros chybu v obraně domácích a vedli už o dvě branky – 1:3. Jenže do poločasu se Materii podařilo vývoj zápasu otočit. V 10. minutě byl faulován Bereczký a přímý kop poslal Barvínek přímo do šibenice na 2:3. O minutu později přiklepl Peřina míč na Hendrycha a ten zprvní vyrovnal na 3:3. Ve 14. minutě Sokolov poprvé vedl, chybu v obraně hostů po přihrávce Nicklase zužitkoval střelou o tyč Žiga – 4:3. Jenže ještě v téže minutě Materie zachybovala v rozehrávce a z brejku Tábor vyrovnal. Minutu před koncem poločasu ale unikl Bereczký, jeho střelu brankář vyrazil k Nicklasovi, který upravil na 5:4. A v poslední minutě první půle byl opět faulován Bereczký, přímý kop rozehrál Barvínek na volného Bereczkého, který z úhlu zvýšil na 6:4.
Po změně stran se na gól čekalo čtyři minuty. Po kombinační akci hosté snížili na 6:5, ale za pár vteřin rozjásal ochozy Nicklas, který dorazil Bereczkého střelu za záda hostujícího brankáře – 7:5. Po akci Pecky pak zachvíli napálil tyč Bereczký. Ve 28. minutě hosté opět snížili, když rychle rozehráli aut a do prázné brány korigovali na 7:6. A o minutu později dokonce srovnali na 7:7, ale ve 31. minutě vrátil Materii vedení tečovanou střelou Bufka, který úspěšně zakončil průnik Nicklase. Devátý gól Materie padl ve 32. minutě, kdy Pecka zachytil rozehrávku hostů, vyslal do úniku Peřinu, který se nemýlí – 9:7. I desátý gól padl z brejku. Hendrych uvolnil opět Peřinu, který zprvní zvýšil na 10:7. V závěru už Materie dominovala a měla několik dalších šancí. V závěru se Tábor snažil hrát bez brankáře, ale špatně střídal a dokonce po vyloučení hráče utkání dohrával ve třech.
Poločas 6:4. Branky: 2., 32. a 35. Peřina, 19. a 24. Nicklas, 10. Barvínek, 11. Hendrych, 14. Žiga, 20. Bereczký, 31. Bufka. Fauly 3:5/4:5, ŽK 1:2, ČK 0:1. Diváci: 100.
Sestava Materie: Fazekaš – Bufka, Barvínek, Pecka, Žiga – Bereczký, Nicklas, Peřina, Hendrych.
Další zápas Materie hraje až 1. února na palubovce pražských Teras.