Futsalisté Materie Sokolov se přiblížili k vysněné záchraně. V utkání 17. kola II. futsalové ligy si v pátek večer na domácí palubovce poradili s posledním týme soutěže z Kolína.

FK Materia Sokolov - SKP Kolín 10:4

Domácí futsalisté do tohoto utkání nastoupili i dorostenci Baníku Sokolov a také s divizními fotbalisty Baníku Kopřivou a Gajdošem. Podle toho i hra Materie vypadala a brzy šla do klidného vedení. Už ve 4. minutě vybojoval na půlce míč mladý Fousek a pal střelou mezi nohy překonal kolínského brankáře poprvé. Ve 12. minutě se gólově prosadil jeho spoluhráč Gajdoš, který přešel přes hostující obránce a tvrdou střelou přidal druhý gól. Za minutu to už bylo 3:0, když po akci Žigy našel Fiala zpětnou přihrávkou Bereczkého, který nezaváhal. V 15. minutě byl před vápnem faulován pronikající Bereczký a z přímého kopu vstřelil čtvrtý gól Materie Kopřiva. Poločasový výsledek stanovil tři minuty před přestávkou Žiga, který se prosadil přes dva obránce hostů a lehce poslal míč k tyči.
Po změně stran se diváci radovali hned v úvodní minutě. Brankář Fazekaš našel odkopem Bereczkého, které se parádně trefil z voleje již na 6:0. Pak ale domácí trochu polevili a hosté tohovyužili ke zkorigování. Nejprve snížili na 6:1, pak nastřelili z přímého kopu tyč a ve 27. minutě se radovali podruhé gólem na 6:2. Ve 30. minutě byl ve vápně hostů faulován Rajchrt, ale nařízenou penaltu kopl Bereczký nad. O minutu později našel výhoz Fazekaše hlavu Bereczkého, který nastřelil tyč. Ještě v téže minutě se po akci Bereczkého dostal do šance Nicklas, který nedal, ale odražený míč ´uklidil´ do brány nekompromisně Fousek – 7:2. Ve 32. minutě nastřelil Žiga po samostatné akci tyč a z protiakce se radovali hosté snížením na 7:3. Ve 35. minutě padly dvě branky. Nejprve se po přihrávce Bereczkého prosadil Fiala, na druhé straně ale korigovali hosté gólem na 8:4. Závěr už patřil Materii. Ve 37. minutě vyrazil gólovou střelu Fialy rukou hráč hostů a byl vyloučen. K němu se poroušel i další hráč, který dostal druhou žlutou kartu za prostesty. Nařízenou penaltu pak rozehrál Kopřiva na Rajchrta a i když jim záměr nevyšel podle plánu, brankář Kolína si míč srazil do své brány. Početní výhodu Sokolov využil ke vstřelení desáté branky, kterou po střele Kopřivy zaznamenal tečí Žiga. Jedenáct vteřin před koncem měli hosté možnost snížit, ale po šestém faulu Materie nevyužili výhodu ´desítky´.
Poločas 5:0. Branky: 4. a 31. Fousek, 13. a 21. Bereczký, 12. Gajdoš, 15. Kopřiva, 17. a 37. Žiga, 35. Fiala, 37. vlastní. Fauly 5:5/6:5, ŽK 1:4, ČK 0:2. Diváci: 100.
Sestava: Fazekaš – Kopřiva, Fiala, Gajdoš, Fousek – Nicklas, Bereczký, Žiga, Rajchrt.