Po dvou sezónách ve druhé nejvyšší soutěži uvažuje futsalová FK Materia Sokolov o tom, že skončí své působení v republikové soutěži. Potvrzuje to vedení klubu v čele s Davidem Peřinou, nejlepším střelcem klubu v jeho historii.
Materia sice ani v jedné ze svých druholigových sezón díru do světa neudělala, pokaždé bojovala úspěšně o záchranu, ale dokázala sehrát celou řadu velmi dobrých utkání. Čekalo se, že po úspěšném jarním boji o udržení bude v soutěži pokračovat, ale to je nyní velmi nejisté. Dokonce se zdá pravděpodobnější varianta, že se vrátí do divizní soutěže.
„Bohužel je tomu tak,“ potvrdil Peřina fakt, že od nového ročníku Materie bude hrát opět divizi. Důvod je prostý. „Nemáme jinou možnost než přihlásit ročník v divizi, jelikož nemáme způsobilou halu,“ vysvětlil sokolovský hráč problém.
Od nové sezóny totiž platí zpřísněné podmínky pro haly, ve kterých se budou hrát utkání druhé ligy a ta sokolovská na ISŠTE parametry nesplňuje. Hala měla problémy již nyní, týmy hostů si často stěžovaly například na to, že u hrací plochy nejsou klasické lavičky, ale do hřiště se naskakuje prakticky z tribuny. A s tím nedokáže Materia nic udělat. „Mrzí nás to, ale opravdu s tím nic nenaděláme,“ podotkl Peřina.
Zmizí tedy z druholigové mapy nejzápadnější celek soutěže? „Ještě to není definitivní,“ říká Peřina. „Ale zřejmě to tak dopadne,“ nevěří v nečekaný obrat.
Jiskřička naděje byla v šanci hrát své domácí zápasy v nové hale sokolovského gymnázia. Jenže ani tato alternativa se nesetkala s úspěchem, byť hala na ´gymplu´ druholigové parametry má.
Pro Sokolov je odstoupení Materie z ligy určitě škoda. Město tak příjde o republikovou soutěž.