Je tu další rok, další konec léta a tudíž další ročník ojedinělého běhu v České republice - chodovské Maxištafety.
Také v letošním roce se rozhodlo vedení ŠAKu Chodov uspořádat netradiční běžecký svátek čtyřiadvacetihodinový štafetový běh. A také letos získala tato myšlenka podporu ze strany Karlovarského kraje a města Chodova.
I opět je před všemi nadšenci,, kteří se do Chodova sjedou příští pátek a sobotu, k tomu, aby přidali své síly a společně zaběhli více než v letech minulých, úkol překonat stávající rekord. Vždyť právě rekord tohoto 24 hodinového běhu se již svými 385 329 metrů velmi a velmi blíží ke magické hranici 400 kilometrů.
Také v letošním roce jsou připraveny ceny pro nejaktivnější, nejrychlejší, nejvytrvalejší či nejstarší účastníky v podobě originálních triček.
Snad také počasí bude přát tomuto zajímavému běžeckému pokusu zdolat štafetovým během v rozmezí 24 hodin maximální počet kilometrů.
A co k samotnému závodu dodává jeden z jeho ředitelů Ing. Martin Střelec: “Přátelé, kamarádi a nahodní návštěvníci, termín konání Maxištafety byl stanoven na 31. srpna a 1. září, závod začíná v pátek v 17 hodin a končí v sobotu ve stejný čas. Samozřejmě místo konání je náš krasný chodovský 333.333 m stadión pod Smolnickým kopcem. O přístřeší, něco k pití a možná i k jídlu bude postaráno,“ zve ředitel závodu zájemce na tartan.
„A jestli překonáme letos rekord, který činní ´pouhých´ 385 329 metrů? To se ukáže až po sečtení všech úseků a závodníků. Věříme, že nás přijde podpořit množství nesportovců, neboť tyto závody nejsou pořádány jen pro atlety, ale především pro celou veřejnost. Takže v uvedený termín se těšíme na vaší hojnou účast,“ zakončil pozvánku Střelec.
Ještě něco k pravidlům: ta jsou velmi jednoduchá, každý ze zúčastněných musí odběhnout na oválu minimálně jedno kolečko, během 24 hodin může odběhnout libovolný počet úseků dle jeho sil a schopností. No a samozřejmě tam nemusí být po celou dobu. může přijít, odběhnout, odejít, popřípadě přijít druhý den znovu.
Více o štafetě, jejich rekordech, pravidlech či dalších aktivitách ŠAK Chodov se dočtete na stránkách oddílu www.sak-chodov.cz.