Z Karlovarského kraje pak v tomto roce do závodů nastoupí opět pouze závodníci z Chodova a Oloví, přičemž v kádrech obou týmů došlo v zimním období ke změnám. AMK Chodov opustili Matěj Volek a Jan Hrábek, kteří budou letos startovat v barvách MK Praha Vyšehrad, a tak chodovské barvy budou zastoupeny pouze v kategorii M5 Michalem Fialkou a v kategorii M3D jej doplní dcery - Michaela a Lenka Fialkovy.

Olovské družstvo bude opět startovat jako čistě rodinný tým, ovšem zde dochází k navýšení počtu jezdců. V kategorii M5 bude startovat opět Jaroslav Opolský, v kategorii M4 doplní zkušenou Marcelu Opolskou jako nováček Veronika Opolská, v kategorii M3D pak s chodovskými děvčaty bude soupeřit Markéta Opolská.

Tři olovští závodníci se budou setkávat letos v kategorii M1, když šestiletou Kristýnu Opolskou v její druhé závodní sezóně doplní jako nováčci pětiletá Victorie Opolská a čtyřletý Jakub Opolský.

Diváci v našem kraji budou moci sledovat špičkové minikárové závodníky v tomto roce o prvém červnovém víkendu hned na dvou tratích. V sobotu 5. června se v Jáchymově, Novém Městě uskuteční prvé kolo Evropského poháru.

V neděli se konvoj závodníků přesune do Oloví, kde se uskuteční závod 7. kola Českého poháru minikár - Pohár města Oloví. Tento závod pak bude zároveň započítáván do hodnocení Severočeského oblastního poháru jako jeho 5. kolo. Do této soutěže zasáhli závodníci z Oloví poprvé v minulém roce a nejmladší z nich – Kristýna Opolská – pak v kategorii M1 překvapivě zvítězila.

Nejzkušenější olovští závodníci pak budou usilovat o bodovaná pohárová umístění, případně pak o umístění do 6. místa celkového pořadí Poháru České republiky, což se v posledních dvou letech podařilo pouze Markétě Opolské.