Za krásného, slunečného počasí do boje o pohárové body nastoupili i tři zástupci týmů z Chodova a Oloví.
S nejvyšším bodovým ziskem absolvovala závod Markéta Opolská z Oloví v kategorii M3D, když si na své konto připsala 19 bodů za 4. místo. Tento bodový zisk jí pomohl k upevnění pozice na 4. místě průběžného pořadí seriálu.

V kategorii M5 se těsně nevešel její týmový kolega Jaroslav Opolský do prvé desítky a připsal si pouze deset bodů za 11. místo, Jan Hrábek z Chodova si do celkové bilance připsal o dva body méně, když skončil třináctý.
V neděli uspořádali pořadatelé velmi atraktivní volný závod v paralelním slalomu. Jedná se o závod, ve kterém se na trati setkávají dva závodníci a bojují systémem vyřazovacích rozjížděk a soubojů o pořadí.

S ohledem na atraktivitu závodu rozhodli pořadatelé při menším počtu startujících o sloučení kategorie M3D s kategorií M4. Tím se patnáctiletá Markéta Opolská dostala poprvé do soupeření s chlapci do 21 let a děvčaty bez věkového omezení. S tímto handicapem se prala statečně a výsledkem bylo 6. místo, když mezi děvčaty kategorie M3D obsadila třetí příčku. V kategorii M5 nestartoval oproti sobotě Jaroslav Opolský a Jan Hrábek si zopakoval své sobotní umístění.

Velmi zajímavé boje čekají minikárové závodníky hned příští víkend, kdy se v sobotu i v neděli utkají v Okounově nedaleko Klášterce nad Ohří. V sobotu odstartují k předposlednímu, v pořadí třetímu závodu LOAP Mezinárodního mistrovství České republiky a v neděli si pak rozdělí body ve 14. kole Poháru České republiky – Memoriálu Ladislava Buriánka.

A právě tyto závody, v případě poháru čekají jezdce ještě dvě kola, již hodně napoví o konečném pořadí. Oba závody pak budou mít další velkou motivaci i pro závodníky z Oloví, kteří startují v seriálu Severočeského poháru, do jeho hodnocení jsou oba závody započteny jako závěr letošního ročníku.

Ve hře o umístění na stupních vítězů jsou v této soutěži po dosavadních čtyřech závodech ještě všichni jezdci týmu a o konečném pořadí se rozhodne až na tratích v Okounově.