Plavecká sezóna vyvrcholila pro nejmladší žactvo Pohárem České republiky desetiletých. Organizace závodu se zhostil Plavecký klub Baník Sokolov.

Závody se domácímu oddílu vyvedly jak po organizační, tak i po sportovní stránce. Jakub Krček vylovil dvě medaile mezi motýlkáři, bronzovou na 100 metrů a stříbrnou na poloviční trati. Dále přidal 4. místo na 200 metrů volným způsobem, 5. místo na 100 metrů také volným způsobem a 6. místo na 100 metrů v polohovém závodě.

Domácí oddíl Baníku Sokolov reprezentovala také dvě děvčata, Lucie Zicklerová a Adéla Hrabáková. Lucka závodila na prsařských tratích, na 50 metrů skončila dvacátá, o místo hůře potom zaplavala na 100metrové trati. Adéla na 50 metrech volným způsobem a 100metrové trati polohového závodu obsadila 30. místa, na 50metrové trati motýlkem 25. místo.

O rok starší plavci sokolovského plaveckého klubu závodili na Poháru České republiky jedenáctiletých, který se konal v Berouně. Výborně si vedl Filip Slanina, který měl z výpravy nejblíže k medaili. Na 100metrové prsařské trati vybojoval 5. místo. Dále obsadil 6. místo na 200 metrů v polohovém závodě, 7. místo ve stejném stylu na poloviční trati, 8. místo na 100 metrů volným způsobem, 10. místo na 50 metrů rovněž volným způsobem.

Michaela Galánová závodila v pěti disciplínách, na 200 metrů volným způsobem obsadila 24. místo, na poloviční trati a na 50 metrů v motýlkovém závodě byla 29., na 100 metrů prsa 27. a na 100 metrů v polohovém závodě na 30. místě.

Všichni plavci tak výborně reprezentovali Plavecký klub Baník Sokolov a během závodů si vylepšovali svá osobní plavecká maxima, a tak nadělili krásný předvánoční dárek svým trenérům Renatě Krčkové, Radku Piskáčkovi, Václavu Sobotkovi a Vendulce Maxové.