Posledním závodem v holandské Herde vyvrcholilo letošní mistrovství Evropy v morokrosu. Ve třídě open měl Tomáš Lhotský spadeno na celkové třetí místo, ale závody mu nevyšly a obsadil tak čtvrté místo.
„V první jízdě jsem mého soupeře o bronz dvakrát předjel, byl takových šest, sedm vteřin za mnou, ale na pískové trati jsem spadnul. Z patnáctého místa jsem jej za dvě kola opět dojel, takže bodový rozdíl byl minimální,“ popsal první jízdu Lhotský.
V té druhé začal opět velmi dobře a držel se sedmý. „Soupeř jel za mnou až dvanáctý, jenže pak přišel další pád a já dojel čtrnáctý,“ smutně řekl kynšperský jezdec. A nebylo ani divu, že do třetí jízdy už ani nenastoupil. „Šance už nebyla, ani jsem to neunesl psychicky,“ přiznal Lhotský. Toho ještě čekají závody na domácí scéně a také se dvakrát představí v seriálech mezinárodní Mix Max.

Šestým závodem v sobotu pokračoval motokrosový Karlovarský pohár na trati v Březové, kde se představilo 64 jezdců.
V kubatuře do 50 ccm opět zvítězil domácí Jaroslav Paulus, ve třídě do 85 ccm se z prvenství radoval Jiří Vašíček z Horního Slavkova. V kubatuře do 125 ccm obsadil teprve čtrnáctiletý Stanislav Vrbický mezi dospělými jezdci skvělé čtvrté místo.
Ve třídě open opět jasně dominoval Tomáš Lhotský z Kynšperka, účastník letošních závodů mistrovství Evropy (píšeme na jiném místě strany).
V neděli pak někteří borci ze Sokolovska startovali na závodech letošní série WWL Cupu Praha v Netolicích u Českých Budějovic.
Mezi dvěma stovkami zúčastněných jezdů se jim poměrně dařilo. V kubatuře do 50 ccm zvítězil Jaroslav Paulus a v kubatuře do 85 ccm obsadil Jiří Vašíček celkově čtvrté místo.