Na zdejším motodromu se mezi více než 250 jezdci postavil na start v kubatuře do 65 ccm i český zástupce, březovský Jaroslav Paulus. Tomu před druhým dějstvím evropského šampionátu patřilo v souhrnném hodnocení pěkné šesté místo. Ale právě z písčitého povrchu panovaly v táboře českého jezdce obavy. Přece jen pro české motokrosaře netypický povrch a své mohla udělat i Jaroslavova váha, je na svůj věk větší, a tím i těžší než jeho vrstevníci.

Paulus junior ale všechny obavy rozptýlil a znovu si vedl velmi dobře. I když měl již tradičně horší starty, v průběhu závodu zabojoval a ve všech čtyřech jízdách dojel na čtvrtém místě, přičemž ve druhém nedělním závodě sahal dokonce po třetí příčce, ale v závěru byl nakonec předjet domácím jezdcem. Přesto dosáhl vynikajícího úspěchu. Umístění ze země větrných mlýnů, tulipánů a také motokrosu ho v celkovém hodnocení „Evropy“ posunulo na vynikající stříbrnou pozici.

Teď čekají mladého březovského motokrosaře závěrečné dva podniky šampionátu. O tomto víkendu bude startovat v Německu, o týden později zamíří na sever Evropy do Dánska

S jakým cílem odjíždí Jaroslav Paulus k dalšímu pokračování mistrovství? Cíl zůstává přes prozatímní druhou příčku stejný. „Případné místo na bedně by bylo vynikajícím úspěchem, ale hlavně se chceme udržet v silné konkurenci celkově do 10. místa,“ mírní optimismus Jaroslav Paulus starší. A ví, o čem hovoří. V Německu a poté Dánsku se postaví na start ještě mnohem početnější a také silnější konkurence než doposud.