Tradiční utkání basketbalového krajského přeboru mužů bylo lákadlem pro diváky, protože duely s Aší vždy bývají velice vyrovnané a patří k tomu nejlepšímu, co lze v této soutěži vidět.

Domácí se opět snažili o agresivní hru s jednoduchými zisky a následnými rychlými protiútoky. „To se nám zpočátku dařilo, utkání jsme jasně vévodili, a tak jsme mohli i záměrně točit s plnou dvanáctičlennou sestavou, chtěli jsme hrát v rychlém tempu a hosty tímto stylem hry utahat," přiblížil domácí kouč Lukáš Šnobl.

Od druhé čtvrtiny ovšem nastalo domácí trápení, a to především na útočné polovině. „Vytvářeli jsme si proti zónové obraně hostí slušné střelecké pozice, ale nebyli jsme schopni je bodově zúročit," litoval Šnobl.

Z domácí sestavy se tak bodově prosazoval pouze střední rozehrávač Jaroslav Polák, autor 22 bodů (4 trojky). Zklamáním pak byla hra domácích podkošových hráčů, kteří se všichni utkáním doslova protrápili.

„Přesto nám tento výkon stačil na sedmnáctibodovou výhru, která je do tabulky krajského přeboru velice cenná," kvitoval nakonec výhru trenér BK Sokolov.

Basketbalisté Sokolova tak bez porážky vedou tabulku krajského přeboru a dále plní svůj předsezónní cíl.

BK Sokolov - TJ Jiskra Aš 67:50 (17:5, 32:23, 45:34).

Sestava a body BK:Jaroslav Polák 22, Jan Stariat 12, Radek Ježek 9, Ondřej Štych 7, Milan Vážan 4, Ivo Rychlý 3, Ivo Sochovský 3, David Králík 3, Jar. Smrčka 2, Ivan Škývara 2, Jakub Tvrz, Pavel Havlík.