Na Krudumu byli 'za hrdiny' všichni

Karlovy Vary – Začátek května byl pro vytrvalce požehnaný, o svátcích se konaly hned tři závody Ligy běžců Karlovarska a navíc Pražský maraton. A jak to dopadlo?

13.5.2010

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Hrnčíř

Osmým závodem Ligy běžců Karlovarska 2010 byl „Hornoslavkovský hrdina“. Drsňárna odpovídající svému názvu přilákala v neděli po Prvním máji rovných dvacet startujících – 14 mužů a šest hrdinek. Trať závodu se startem u sokolovského koupaliště Michal a cílem v Horním Slavkově vede před vrchol bájné hory Krudum v nadmořské výšce 838 metrů a celkem to dá 16 kilometrů a 740 metrů s celkovým převýšením 851 metrů. A aby to bylo ještě těžší, startuje se intervalově, takže každý běží jen proti chronometru, a navíc se v půli trati hází granátem na cíl, a kdo netrefí, vyfasuje trestné minuty.

Se všemi nástrahami krajně náročné trasy si nejlépe poradil sokolovský atlet Jan Sokol, který dosáhl času 1:25:21, a byl tedy o víc jak 12 a půl minuty rychlejší než loni, kdy skončil pátý. Vyhrál i vložený závod na vrchol Krudumu, kde byl za 42 minut a 34 vteřin.

Druhý do cíle v Horním Slavkově doběhl Karlovarák Slávek Švejdar, který v součtu všech kritérií ztrácel 25 vteřin, ve skutečnosti ovšem více, neboť Sokol je špatný granátometčík a nabral tři minuty penále. I Švejdar si proti loňsku, kdy skončil těsně pod bednou čtvrtý, polepšil, a to o rovných sedm minut.

Celkový bronz si ze Slavkova odvezl vítěz kategorie nejmladších veteránů, Karlovarák Milan Kožák, který na Švejdara ztrácel půl druhé minuty, a v závodě žen obhájila loňské prvenství berounská běžkyně Andrea Macourková, o více než deset minut rychlejší než v roce 2009.

Hlavní závod, muži do 39 let: 1. Jan Sokol (AK Sokolov) 1:12:40, 2. Slávek Švejdar (Triatlet) 1:13:05, 3. Marcel Ladka (AK Sokolov) 1:21:50; muži nad 40 let: 1. Milan Kožák (AC Start) 1:14:34, 2. Bohdan Hofreiter 1:20:45, 3. Luboš Racek (oba ACES Team) 1:32:09; muži nad 50 let: 1. Michal Landiga (LK Abertamy) 1:17:04; muži nad 60 let: 1. Manfred Krassa (ŠAK Chodov) 1:50:50; ženy do 34 let: 1. Andrea Macourková (Loko Beroun) 1:28:41, 2. Radka Lelková (Triatlet) 1:42:36, 3. Kateřina Uhlíková (Nejdek) 1:59:25; ženy nad 35 let: 1. Lenka Slabáková (Olymp Brno) 1:41:29, 2. Simona Pribičinová (Triatlet) 1:44:58, 3. Dagmar Hůrková (Ultrasport Sokolov) 1:49:29.

Vložený závod, muži do 39 let: 1. Jan Sokol 42:34, 2. Slávek Švejdar 45:37, 3. Marcel Ladka 48:10; muži nad 40 let: 1. Milan Kožák 45:51, 2. Bohdan Hofreiter 50:20, 3. Luboš Racek 55:55; muži nad 50 let: 1. Michal Landiga 48:07; muži nad 60 let: 1. Manfred Krassa 59:35; ženy do 34 let: 1. Andrea Macourková 54:20, 2. Radka Lelková 1:00:22, 3. Kateřina Uhlíková 1:06:35; ženy nad 35 let: 1. Lenka Slabáková 1:03:35, 2. Simona Pribičinová 1:04:35, 3. Dagmar Hůrková 1:05:58; absolutní pořadí: 1. Sokol, 2. Švejdar, 3. Kožák, 4. Landiga, 5. Hofreiter, 6. Ladka, 7. Macourková.

Autor: Jiří Linhart

13.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Za nebezpečné vyhrožování hrozí řidiči náklaďáku až tři roky.

Nejdřív řidiče vybržďoval, pak na něj vytáhl pistoli

Naši prvňáci ze ZŠ Dukelská v Kraslicích

Kraj uspoří miliony korun díky nákupu plynu na burze

Karlovarský kraj – Úspěšný nákup na komoditní burze má za sebou Karlovarský kraj. Díky příznivým cenám a správnému načasování tak zaplatí za potřebné množství zemního plynu v příštích dvou letech o šest milionů korun méně než v předchozím období.

Sály a kostely rozezní koledy a vánoční písně Roháčů

Karlovarský kraj – Pokud jste náhodou projížděli už v září Božičany a zaslechli koledy a vánoční písně, sluch vás skutečně neklamal. To se na svou šňůru vánočních koncertů připravovali Roháči z Lokte.