Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu.

Tentokrát připadla letošní oslava na středu 21. června. Do té se zapojili pod taktovkou Renaty Klapuchové, která se zhostila role pořadatele, v kategorii dětí pětadvacet běžců, a posléze v hlavní kategorii dospělých běžců čtyřiašedesát.

Po běžeckém předkrmu, který obstaraly běžecké naděje, přišel na pořad hlavní závod na pět kilometrů, ve kterém běžci obkroužili čtyři okruhy kolem Rolavy.

Nejrychlejším běžcem v kategorii mužů byl Jiří Šeratovský, který opanoval pětikilometrovou trať stylem start, cíl, když si na konto připsal vítězný čas 20:06:00.

Druhé místo si vyběhl Václav Bartoň a běžecký bronz připadl na vrub Karla Veseleňáka. V kategorii žen si pro triumf doběhla na Rolavě Michaela Bachratá, která dosáhla na čas 23:06:00. Druhou příčku obsadila Nikola Jančarová, a třetí místo pak Jiřina Tomanová.

Výsledky

Muži: 1. Jiří Šeratovský, 2. Václav Bartoň, 3. Karel Veseleňák, 4. Daniel Petrovič, 5. Jiří Novotný, 6. Pavel Altschul, 7. Jaroslav Toman, 8. Rostislav Veseleňák, 9. Miloš Václavík, 10. Daniel Vlček.

Ženy: 1. Michaela Bachratá, 2. Nikola Jančarová, 3. Jiřina Tomanová, 4. Blanka Brunová, 5. Jana Holásková, 6. Jitka Čechová, 7. Ivana Hlavová, 8. Klára Grafová, 9. Markéta Kundrátová, 10. Adéla Kundrátová.

Fotogalerie: T-mobile Olympijský běh 2024