Pořádnou bitvu viděla brněnská hala Rosnička, která je domovským sídlem Žabin. Není divu. Hrál se zde přímý souboj o třetí místo tabulky Ženské basketbalové ligy. V něm se zde představil společný karlovarsko-nymburský tým.

V sestavě hostí se poprvé ukázala Američanka Jordan Reynolds, která nahradila Švédku Crytel Bittar, jež se již vrátila na sever Evropy. Po zranění naskočila do utkání konečně také Chloe Wells. Ta sice nastoupila trochu neočekávaně, ale znovu přesvědčila o svých kvalitách, když zaznamenala hned 29 bodů.

V první čtvrtině měly mírně navrch lvice, udržovaly si většinou několikabodové vedení, a i když se Žabinám podařilo krátce před koncem vyrovnat na 19:19, závěrečná trojka Krejzové znamenala tříbodový náskok Nymburku KV.

Druhá čtvrtina se ale hostujícím hráčkám vůbec nepovedla. Prohrály ji o třináct bodů, a o poločase tak byl stav 38:28. „Trochu naivně jsme netrefovali koše, neskákali jsme a Žabiny toho dokázaly využít,“ konstatoval trenér hostujícího celku.

Ani na začátku třetí čtvrtiny to se lvicemi nevypadalo příliš dobře. „Upřímně řečeno se zdálo, že už se nevrátíme zpátky do zápasu,“ poukázal trenér Daniel Kurucz. Domácí totiž posunuly své vedení na 14 bodů. Jenže DSK Basketball Nymburk KV zabral a před závěrečnou desetiminutovkou Žabiny vedly pouze o čtyři body 56:52.

Krátce po začátku čtvrté čtvrtiny, po úspěšném doskoku Reynoldsové, zisku a zakončení Wells byl již stav vyrovnaný 56:56 a lvice nehodlaly v nastaveném kurzu nic měnit. Dostaly se až do čtyřbodového trháku.

Závěr duelu potom přinesl strhující drama. Žabiny nejprve snížily na rozdíl jednoho bodu, a necelou minutu před koncem dokonce o bod vedly. 25 vteřin před závěrečným klaksonem si ale lvice vzaly zásluhou Reynoldsové jednobodové vedení zpět 75:74. Dvě proměněné šestky Wells a neúspěšná trojka Brňanek znamenaly nakonec výhru hostí 77:74.

„Chtěl bych našim holkám poděkovat, myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ vzkázal svému týmu kouč Nymburka KV Daniel Kurucz.

Žabiny Brno DSK Basketball Nymburk KV 74:77.

Nejvíce bodů: Webbová 18, Zohnová 15, Matuzonyté 13, Záplatová 10 Wells 29, Krokovičová 14.