Trenér oddílu Shinkyokushinkai karate Františkovy Lázně Čadek nominoval do soutěže pět vybraných závodníků. Nejlepší výkon podala Nikola Šašková, kategorie 10 – 11 let do 35 kg. „Bez zaváhání smetla ve finálovém zápase svou soupeřku a získala titul mistra republiky,“ přibližuje trenér Čadek.

Vynikající výkon podala také Nikola Belková, kategorie 8 – 9 let BRH, která se utkala se dvěma soupeřkami. „První bez větších potíží porazila. Ve druhém zápase měla sice evidentně navrch, ale její soupeřka jí i přesto nedovolila bodovat a i po prodloužení zápasu nebylo rozhodnuto. Musela rozhodnout váha a Nikola prohrála. Byla o něco těžší, a proto obsadila ´jen´ druhou příčku,“ poukazuje Čadek.

Podobně na tom byl Antonín Peňa – kategorie 8 – 9 let BRH. „První dva zápasy bez problémů vyhrál. Ve třetím svého soupeře převyšoval, ale přesto se mu nepovedlo najít recept na jeho neobvyklou obranu. Pak stačilo málo a Toník prohrál o půl bodu. Stříbrná z mistrovství republiky ale rozhodně není ostuda, právě naopak,“ upozorňuje trenér oddílu.

O tvrdosti soubojů svědčí i to, že další závodnice oddílu Valentýna Yastremska, kategorie 12 – 13 let do 45 kg, musela být ošetřena na pohotovosti po tvrdém zásahu od své soupeřky. „Valentýna je ale velká bojovnice a i přesto obsadila krásnou stříbrnou příčku,“ dodává Čadek.

Tobias Huber, kategorie 12 – 13 let do 50 kg, dosáhl bohužel pouze na bramborovou medaili. „Čtvrtá příčka a účast na MČR je ale velká zkušenost pro každého závodníka,“ povzbuzuje oprávněně kouč.

Třešničkou na dortu celého utkání byla účast Jana Soukupa – III. Dan – mistra Japonska, mistra Evropy a vicemistra světa kyokushin karate, reprezentanta ČR v K-1 – jako hlavního rozhodčího.

Dalším kláním, kterého se františkolázeňský oddíl zúčastní, je červnové druhé kolo Ligy kumite mládeže, kterého je oddíl přímo pořadatelem.