„Nováček z Holic při nás byl velkou neznámou,“ poukazoval po utkání kapitán Liaporu Jan Vanke. A nebylo divu. Až na velezkušeného Pavla Kopa, který přestoupil z Modřic, naskočily v dresu Holic mladé pušky, které se ještě na nohejbalové scéně stále rozkoukávají, když jsou však pro klub velkým příslibem do budoucna.

„Navíc nováček extraligy dorazil do Varů posilněn o domácí výhru nad Prostějovem,“ připomněl Vanke, že soupeř už radoval v extralize z výhry.

Liapor před svými fanoušky zahájil duel s nováčkem jednoznačnou výhrou v první dvojici. „Po třísetové bitvě jsme slavili posledním možným míčem výhru i ve druhé dvojici,“ přiblížil kapitán Liaporu, že po dvojicích jeho tým vedl 2:0.

První trojice Varů hrála proti Kopově silné trojce skvěle, ale poté přišla na pořad náhlá zdravotní indispozice Jakuba Medka, čehož Holice využily ke snížení, to ale bylo prakticky vše, co nohejbalisté Karlových Varů Holicím povolili.

„Zápas druhé trojice a třetí dvojice a singlu jsme zvládli kontrolovaně ve dvou setech. Jsem rad, ze nám funguje prostřední nepárová část, to i tentokrát ukázalo jako rozhodují,“ těšilo kapitána Varů.

Nakonec dokráčel Liapor ke druhé výhře v řadě, čímž v tabulce poskočil na druhou příčku. „Chtěl bych poděkovat i divákům, kteří i přes chladné počasí dorazili na kurty v Doubí v hojném počtu,“ vzkázal závěrem na adresu diváků Vanke.

A v následujícím kole čeká Liapor pořádně náročná šichta, když se představí opět v domácím prostředí, ve kterém se mu postaví v sobotu 27. dubna od 14.00 hodin Modřice, úřadující mistr extraligy, který má po čtvrtém kole na kontě šest bodů, stejně jako karlovarský Liapor.