Samotné utkání slibovalo napínavý boj, ve kterém se opět bojovalo o každý bod. Naplněná chodovská sportovní hala naznačovala opravdu výjimečný sportovní zážitek, nehledě na to, že padl návštěvnický rekord letošního extraligového ročníku.

Oba trenéři nasadili své nejlepší hráče, díky aktuální formě se ladila jen soupisková sestava. V prvním utkání proti sobě nastoupili chodovský Michal Bankosz a v dresu Ostravy Vít Kadlec. Dosavadní vzájemné poměřování bylo nerozhodné, jelikož v prvním semifinále vyhrál Bankosz, ve druhém pro změnu Kadlec, oběma hráčům jednoznačně pomáhalo domácí prostředí.

Bojové nasazení a stoprocentní koncentrace domácího Bankosze znamenala hladkou výhru 3:0 a úspěšný vstup do semifinálového duelu. V tento okamžik Chodov, díky takticky správně poskládané sestavě, směřoval k celkové předpokládané výhře 3:0, avšak ostravský Ondřej Květon byl jednoznačně proti. Ve druhém utkání zdramatizoval svou výhrou 3:2 nad chodovským Antonínem Gavlasem vývoj utkání a srovnal na 1:1.

Na řadu tak přišlo utkání papírových trojek, kdy se proti sobě postavili chodovský Dmitrij Prokopcov a ostravský Oleksandr Tymofieiev. Zkušený chodovský matador nepřipustil žádné pochybnosti a stylem start-cíl připsal pro Chodov druhý bod a tedy průběžné vedení 2:1.

Další dramatickou vložku připravil precizně připravený ostravský Ondřej Květon, který vrátil hosty do boje o finále svou výhrou 3:0 nad chodovským Bankoszem. Na oko hladká výhra, ovšem rozhodovaly vždy až koncovky jednotlivých setů. Díky vyrovnanému průběžnému stavu 2:2 přišel na řadu poslední a tedy i rozhodující zápas.

Zde proti sobě nastoupili Antonín Gavlas a Vít Kadlec. Úvod zápasu se pro Západočechy nevyvíjel vůbec dobře, dokonce začala tichnout i přeplněná chodovská sportovní hala. Za stavu 0:2 na sety nebyla nálada na domácí lavičce vůbec příjemná. Chodovský trenér Richard Výborný však při mezisetovém koučinku nasměroval Gavlase k obratu, ke kterému pomohla i probouzející se hala.

V závěru zápasu již nebylo slyšet vlastního slova a chodovský fanklub doslova tlačil zvyšující se výkon domácího hráče k vítězství. Díky třem vítězným setům nakonec Gavlas urval třetí bod pro Chodov a zajistil tak postup svého týmu do Superfinále 2024.

I přes nervózní a výsledkově mizernou podzimní část sezóny, se Chodov probudil v pravý čas a v play-off se mu velmi daří. Chodov je v současné době pro soupeře nepříjemným protivníkem, neboť se může spolehnout na každého svého člena. Týmovým pojetím pak dokáže poskládat potřebné tři body k vítězství a do Superfinále bude na svého soupeře špičkově připraven.