Devátý ročník silničního závodu v časovce jednotlivců o „Pohár starosty města Sokolova", jehož pořadatelem je oddíl Cyklo Team Killi Sokolov, za finanční podpory města Sokolova a Karlovarského kraje, se uskuteční 6. a 7. srpna. Závod se jede jako Mistrovství České republiky Masters a Mistrovství Šumavské unie amatérských cyklistů. Organizátoři akce zároveň vyhlašují v sobotu 6. srpna tři kategorie příchozích, muži I 19-39 let, muži II 40 a více let, ženy 19 a více let a zvou tímto k účasti a vyzkoušení vlastní fyzické zdatnosti širokou sportovní veřejnost.

Prezentace závodníků proběhne v sobotu od 11:30 do 13:00 hodin v Městském domě kultury Sokolov.

Oproti minulým ročníkům je změna trasy časovky. Start je na silnici II/606 za nájezdem na D6 u Černého Mlýna ve 14 hodin, dále se jede přes Arnoltov na Zlatou a zpět. Pojede se dvakrát. Délka tratě je 18,1 kilometru.

Slavnostní vyhlášení a předávání cen za účasti zástupců města Sokolova a Karlovarského kraje bude na náměstí Budovatelů kolem 17:30 hodin.

Ceny si odnesou první tři závodníci v každé kategorii a vítěz kategorie navíc pohár starosty města.

V neděli 7. srpna je na pořadu Mistrovství České republiky Masters v časovce dvojic. Trať časovky dvojic je shodná se sobotní časovkou jednotlivců a start je v 11:00 hodin. Slavnostní vyhlášení potom znovu proběhne na náměstí Budovatelů ve 13:30 hodin.

Více informací vám poskytnou organizátoři na telefonním čísle 608 211 216 nebo e-mailové adrese: info@cyklokilli.com.

Pořadatelé nezapomněli ani na doprovodný program. Na náměstí Budovatelů se představí v exhibičním vystoupení cyklotrialisté z Horšovského Týna v čele s mistrem České republiky.

Po celou dobu sportovní akce bude na náměstí Budovatelů otevřen stánek s občerstvením. (killi, zpa)