Podzimní část oblastní soutěže závodů v orientačním běhu pokračovala tříetapovým závodem v Jesenici. Pořadatelé připravili náročné tratě v poměrně pestrém terénu, střídavých pasáží různých porostů a kamenných polí. Na startu se sešla kromě oblastních klubů poměrně velmi silná konkurence zejména pražských závodníků.
Pro sokolovské závodníky to byla jedna z posledních příprav před nadcházejícími vrcholy podzimní části sezony, kterou představují závody mistrovství České republiky na klasice, ve sprintu, štafetách a družstev.
V kategorii mladších dorostenek zvítězila Eliška Brožová, ostatní děvčata v rámci případy zvolila tentokrát staší kategorii dorostenek a za vítěznou L. Mechlovou z Jilemnice se seřadila v pořadí druhá Bára Beranová, třetí Terka Uhlíková, čtvrtá Jana Beranová, pátá Monika Procházková a šestá Renata Slavíková.
Ondra Švirák také zvolil vyšší kategorii a doběhl ve starším dorostu celkově třetí. V kategorii mužů na pátém místě doběhl Karel Pilař, když Karel Rambousek ml. byl pro špatné oražení jedné kontroly v poslední etapě diskvalifikován. Chuť si ale spravil ve vloženém závodě mikrosprintu, který vyhrál.
Další vložený závod, tentokrát noční, měl také vítěze ze Sokolova. Kategorii dorostenek vyhrála Tereza Uhlíková před Janou Beranovou a Eliškou Brožovou.
Taktéž Ondra Švirák potvrdil, že je na noční závody specialista a mezi věkově staršími borci doběhl druhý. Karel Rambousek ml. pak v mužské kategorii obsadil v tomto závodě šesté místo.