Sezóna orientačních běžců je již v plném proudu. Prvním vrcholem jarní části bylo mistrovství republiky na dlouhé trati. Právo startu si vybojovalo celkem osm dorosteneckých závodníků Baníku Sokolov. Závody se konaly v okolí Blanska.
Na Drahanské vrchovině visely medaile pro naše závodníky příliš vysoko. Nejlepšího výsledku dosáhla Tereza Uhlíková na 12. místě a spolu s Ondrou Švirákem (15. místo) tak jako jediní zachraňovali čest oddílu a dosáhli na pozice zaručující účast v elitní A skupině dorostenců pro letošní i příští rok. Ostatní už měli výsledek pod touto hranicí.
V plném proudu je již soutěž oblastních závodů. Zde si vedou nejlépe zatím mladší dorostenky E. Brožová a M. Procházková, které vyhrály všechny dosud uspořádané závody.
Poslední velmi náročné závody této soutěže proběhly v lesích v okolí Aše. Mapa pod názvem Mokřiny skutečně odpovídala realitě v lese. Závodníci se bořili do bažin a vodotečí prakticky po celý závod. Kromě výše uvedených závodnic si velmi vylepšili své postavení v průběžném žebříčku mladší žák Kamil Kovář a mezi muži Karel Rambousek ml., kteří zvítězili v obou závodech. Jedno vítězství si připsali na své konto i starší dorostenka Monika Hájková, Katka Rambousková (ženy) a Tomáš Kovář (st. dorost).
V soutěži družstev se bojovalo o historicky nejstarší trofej - Ašský štít (50. ročník). KOB Baník Sokolov byl držitelem této putovní trofeje z loňska. V letošním roce však vinou neúčasti některých závodníků, zejména v kategorii dorostu, trofej o jediný bod neobhájili, když lepší byla pouze o jeden uvedený bodík Lokomotiva Plzeň.