V Rakovníku se nakonec představilo pouze devět zástupců hornického klubu. Trenér Jan Malý totiž svého svěřence Romana Malého v kategorii školní mládeže do ringu tentokrát nepustil. „Při své váze 48 kilogramů pro něj většinou není adekvátní soupeř, a tak několik předchozích zápasů boxoval se soupeři značně staršími a vyššími. Stejné to mělo být v Rakovníku, soupeř pro něj nebyl. Nechtěli jsme to ale znovu opakovat," uvedl situaci na pravou míru kouč.

Druhé utkání své kariéry absolvoval Petr Křivka ve stejné kategorii. Po prohře si teď došel alespoň pro remízu. „Nebyl už tak pasivní, prokázal velké zlepšení," pochválil výkon Křivky trenér Malý.

Ve školní mládeži boxoval i David Berka. Ten ve váze do 42 kilogramů prohrál s Hodovanetsem z Prahy. „Nedal mu to zadarmo, ale o rok starší protivník prokázal větší zkušenost," popisuje kouč boxerského oddílu TJ Baník Sokolov zápas dalšího svěřence.

Sokolovské barvy hájila v Rakovníku i děvčata. Nikola Roubalová i Marie Juhaňáková si na své konto připsaly nerozhodný výsledek. „Obě měly v ringu mírnou převahu, ale všechny dívčí souboje byly v Rakovníku rozhodčími označeny jako remízové," poukazuje Malý.

Mezi kadety potom bojovali bratři Mezeiové.

Dominik Mezei prohrál velmi překvapivým výrokem sudích 1:2 na body s Janouškem z K. G. Praha. „Podle mě byl Dominik po všechna tři kola o trochu lepší. Ukázal svůj bojovný styl, s výpady a sériemi, v jejichž závěru soupeře trefoval," divil se sokolovský trenér a nutno podotknout, že nebyl v sále zdaleka jediný.

Druhý z Mezeiů Simon, žádnou blamáž nepřipustil. „Prokazuje velký postup, vyhrál poslední tři zápasy, i teď ukázal hezký box. Byl rychlejší, dokázal uhnout a vracet se s údery," pokyvoval spokojeně Malý. Simon Mezei vyhrál jednoznačně 3:0 na body.

Výbornou formu a oprávněnost pozvánky do české reprezentace potvrdil Jan Kapr v juniorech. Plzeňského Mižigara porazil s přehledem na body. „Od začátku měl navrch, byl i značně tvrdší," přibližuje Jan Malý.

Naopak ve své premiéře neuspěl rovněž v juniorech Vojtěch Ištok. „Snažil se, ale předvedl ještě množství chyb, do útoku chodil příliš otevřeně, soupeř ho trestal," líčí sokolovský trenér.

Soupeř v mužích se nenašel pro Dominika Popelku. Nakonec ale zaskočil juniorský mistr České republiky Nevečeřal a změřil s Popelkou síly alespoň ve sparingu. Oba borci ale předvedli velmi povedené představení a odměnou jim byl potlesk diváků. „Hodnotný box, jedno z nejlepších utkání dne," chválil Malý.

V dalším programu zamíří pětice boxerů TJ Baník Sokolov, Berka, Furch, Popelka, Kapr a Malý, na třídenní soustředění do Německa, kde také na turnaji zkříží pěsti s domácími borci.