Do Chodova se sjelo na třetí ročník úctyhodných 383 závodníků z osmnácti oddílů, aby sváděli boje nejen o medaile, ale také věcné a finanční ceny.

Pořadatelé opět nachystali závody pro všechny věkové kategorie od předžactva až po kategorie veteránů. Součástí závodů byly také dvě velké ceny.

První byla Velká cena Libora Dočkala ve skoku dalekém, která se dočkala nového zápisu do rekordních listin, když Filip Hlídek z SC Start Karlovy Vary utvořil nový rekord mítinku s hodnotou 678 cm.

Druhou pak byla Velká cena Petra Bernata v běhu na 100 m, kterou pro sebe ve finále vybojoval Jakub Vostatek ze Sokola Petřín v čase 11,03.

Dvory vyřadily v poháru Nové Sedlo, když slavily výhru 3:0.
PODÍVEJTE SE: Dvory vyřadily v poháru Nové Sedlo, dál jde i Lomnice

Součástí tretry byl mimo jiné i krajský přebor v běhu na 5 000 m na dráze. Zde si pro vítězství doběhli a mistry Karlovarského kraje se stali Tomáš Kožák z SC Start Karlovy Vary a Heidi Juránková z Triatletu Karlovy Vary.

Skvělé výkony byly ke zhlédnutí také v diskařském kruhu v podání mistra České republiky Marka Bárty v trikotu PSK Olymp Praha, kterému nejdelší pokus dolétl na 60,26 m, či druhého v pořadí Petra Procházky z AC Tepo Kladno s nejlepším pokusem 54,96. Výborně jim sekundoval také junior Kryštof Neděla, jehož 1,75kg disk dolétl v nejdelším pokusu na 48,92 m.

Také v koulařském sektoru mohli diváci vidět skvělé výkony. René Hamberger z Domažlic zvítězil výkonem 15,58 m, v juniorské kategorii pak 6kg kouli poslal nejdále Tomáš Procházka ze Škody Plzeň, když nejdelší pokus měřil 17,25 m.

Z domácích závodníků se nejvíce dařilo dorostenci Jakubu Staňkovi, který se ozdobil třemi zlatými medailemi, když zvítězil v běhu na 800 m, disku a kouli.

Memoriál Jiřího Feureisla přetavily v triumf naděje Manchesteru United.
OBRAZEM: První ročník Karlovy Vary Cupu sklidil velký úspěch

Starší žákyně Michaela Zaschkeová přidala do sbírky chodovského ŠAKu zlato ve výšcea stříbro v běhu na 800 m. Dorostenka Adéla Čedíková vyhrála kouli a mezi ženami skončila stříbrná v disku. Starší žák Filip Kozincev zvítězil ve skoku vysokém a přidal třetí místo v kouli.

Do sbírky cenných kovů pak přispěl také mladší žák David Klouček, který opanoval kategorii ve vrhu koulí.