„Děti jsem navštívil již dříve, přivezl jim spoustu dárků, od kamarádů, Tomáše Provazníka, Františka Dřížďala, Josefa Němce, Stanislava Štípka, když jsem jim přislíbil, že je pozvu ke mně do sportovního areálu, který využívají děti z dětských domovů z Česka, Slovenska a i Ukrajiny. Slib jsem dodržel, ale raději bych, kdyby válka skončila a můj slib nevyšel, to by mě potěšilo více,“ vysvětloval Bohuš Eliáš.

Po tři dny si tak děti z Ukrajiny mohly užívat bezstarostné zábavy. „Pro děti jsme připravili sportovní víkend. Navíc se k nám připojil Tomáš Provazník s rodinou, který přivezl dětem spoustu dárků, a navíc si s nimi zahrál stolní tenis či fotbal,“ prozradil Eliáš a pokračoval: „Za to mu patří velké poděkování jak ode mne, tak od dětí.“

MISTŘI ČR VE FUTSALE U13 – FK Hvězda Cheb. Horní řada zleva: Ivan Marinkov, Jiří Glabasnia, Jan Fišer, Josef Šnajdr, Jan Schveiner, Vojtěch Brzek, Adéla Jelínková, Jiří Jakoubek, Jiří Stehlík; prostřední řada zleva: Kristián Hrnčíř, Jiří Honzejk, Jan Petr
Mistři. Naděje chebské Hvězdy v Ostravě opanovaly MČR U13 ve futsale

To ale nebylo vše. Děti si vyzkoušely střelbu ze vzduchovky, odehrály turnaj na playstationu či si užily koupání v tamním rybníku či večerní táborák. Poslední den víkendu pak přišla na pořad soutěž v lukostřelbě a malém fotbálku. Nejlepší z nich dostali poháry a podepsaný dres od Michaela Krmenčíka, který daroval navíc playstation.

Dále pak nechyběly dresy Christiana Ronalda, Lionela Messiho, šály od Adama Hložka i dárky a míče od SK Slavie Praha, Baníku Sokolov. O poslední pozornosti se postarali Patrik Schick a Jaromír Jágr a také toužimský rodák Pavel Šulc z Viktorie Plzeň.

„Chtěl bych poděkovat za podporu a pomoc Obecnímu úřadu Nová Ves, hasičům Bečova a Horního Slavkova. Poděkování však patří také dobrovolníkům, bez kterých by to nešlo,“ vzkazuje poděkování Eliáš.

„V dalších týdnech pak budou v areálu, který jsem budoval několik let, trávit čas děti z dětských domovů z ČR, které ho budou využívat stejně jako každý rok jako tábor,“ dodal závěrem Eliáš.