Ostraváci neponechali před zápasem nic náhodě, když do Chodova dorazili již o den dříve a absolvovali vedle domácích dvě tréninkové jednotky. Po úvodním nástupu byly kostky vrženy. Sto deset diváků ihned v úvodu utkání hnali domácí k vítězství a sladké odplatě. Soupeřova taktika a z ní plynoucí sestava naznačovala vysoké sebevědomí a pokus o jednoznačné vítězství 3:0 a rychlý návrat do Ostravy.

| Video: Youtube

V prvním duelu taktika hostů vyšla, neboť ostravský Jakub Kleprlík precizní hrou převálcoval domácí jedničku Antonína Gavlase 3:0 a získal tak pro ostravský tým první bod. Chleba se však lámal již v druhém utkání, kde v dechberoucí pětisetové bitvě obstál domácí Michal Bankosz, který velmi nečekaně porazil ostravského Khalida Assara 3:2 a srovnal tak průběžný stav na 1:1.

Již v tomto okamžiku se začala ostravská taktika bortit před chodovskou vůlí a diváckou podporou. Třetí utkání představoval souboj generací, Dmitrij Prokopcov jako zástupce veteránů a Štěpán Brhel, jako sedmnáctiletý nadějný český juniorský reprezentant. I zde se soupeři přetahovali o každý bod a průběh zápasu byl jak na houpačce. První set vyhrál domácí, druhý host, třetí domácí a čtvrtý opět hostující hráč. Za stavu 2:2 šli hráči do posledního setu s nadějí, že právě jejich bod určí budoucího vítěze.

| Video: Youtube

Výhoda domácího prostředí znamenala zisk pátého setu pro domácího borce Prokopcova, který tak pro Chodov získal druhý bod. Odvážná ostravská taktika narazila na své mantinely, neboť do čtvrtého utkání nastupovala chodovská jednička Gavlas proti papírové jedničce, avšak výkonnostní dvojce, Assarovi.

Domácí Gavlas nedal svému druhému soupeři šanci, dodržením trenérových rad si získal oko diváka, ale především třetí bod a celkové vítězství 3:1 nad družstvem TTC Ostrava 2016, který dosud zastával 4. příčku v průběžné extraligové tabulce. Po čtvrté domácí výhře se Chodov na 6. místo, čímž si začíná předběžně zajišťovat účast v nadstavbovém play-off, které je plánováno na duben. Předtím Chodováky ještě čekají domácí utkání s týmem SF SKK El Niňo Praha, s SKST Liberec a s SKST Havířov.

SKST Chodov – TTC Ostrava 2016 3:1. Zápasy: Gavlas – Kleprlík 0:3 (9:11, 4:11, 4:11); Bankosz – Assar 3:2 (9:11, 12:10, 9:11, 14:12, 11:8); Prokopcov – Brhel 3:2 (11:8, 7:11, 11:7, 6:11, 11:8); Gavlas – Assar 3:1 (14:12, 11:6, 8:11, 11:9).

SKST Chodov – TTC Ostrava 2016 3:1