Z rozběhů na 100 m překážek nepostoupili ani bratři Šochmanové, ani Alena Roháčková s Karolínou Žolnovou. Vypadly také obě dvě dálkařky Michaela Pechoušková a Nikola Vyhnánková, byť předvedly výkony za hranicí 450 m. Na zlato však bylo potřeba mezi mladšími žákyněmi téměř o metr více. Nedařilo se ani výškařce Aleně Roháčkové. Probojovala se sice do finále, ale tam při velmi nezdařilých rozbězích zdolala jen 150 cm a skončila hluboko v poli poražených. Pravdou je, že pět výškařek bojovalo o medaile až vysoko nad jejím osobním maximem – 161 cm.

Jako jedni z posledních do bojů zasáhli mladší dálkaři Tomáš Vondráš a Filip Pacholík. Již při rozskakování bylo vidět, že oba mají na pětimetrovou hranici, která teoreticky slibovala postup do finále. Oba dva závodníci však nezvládli situaci a první dva pokusy přešlápli. Filip Pacholík se sice v posledním, zachraňujícím se pokusu přiblížil ke 490 cm, ale to zdaleka na postup do finále nestačilo. Tomáši Vondrášovi nevyšel ani poslední pokus a ze zacupitaného rozběhu předvedl jen čtyřmetrový skok.

Předposlední disciplína opět přinesla radost v podobě finálového běhu Sáry Januškové. Ta velmi bojovně vlítla do pole mezi o rok starší a mnohem ostřílenější závodnice a od začátku se snažila udržet ve vysokém tempu. V cílové rovince se vydala ze všech sil a doběhla si pro 7. místo ve skvělém čase těsně pod 2:30. Vzhledem k tomu, že se jedná o žákyni narozenou v roce 1997, je velkým příslibem chebské atletiky pro příští sezonu.
Závěrečné štafety už zajímaly jen mladší dívky, které si jako jediné družstvo vybojovaly postup do finále. Dívky ve složení Kýnová - Vyhnánková - Janušková a Pechoušková zaběhly skvělý čas 31,87 a doběhly si pro „bramborovou“ medaili.