Letošní minikárovou sezonu zakončili úspěšně závodníci z Oloví. V závodě O pohár prezidenta ÚAMK, který se konal ve Bzové, se prezentovali vyrovnanými výkony.
Markéta Opolská obsadila v kategorii M3D čtvrté místo, na pátém místě v kategorii M4 skončila Marcela Opolská a šestý v kategorii M5 skončil Jaroslav Opolský, což spolu se čtvrtým místem hostujícího Vladimíra Opolského z AK Liberec stačilo na velmi dobré třetí místo v soutěži družstev o hlavní cenu.
Loučení s minikárovou sezonou se konalo s pořadatelským zabezpečením AMK Mšeno v Mělníku. Na pěkné trati mezi mělnickým zámkem a soutokem Labe s Vltavou se konaly dva samostatné závody.
V dopoledním paralelném slalomu se nejlépe vedlo Marcele Opolské v kategorii M4, která vzhledem ke svým zkušenostem v nebyla ani v jedné ze šesti jízd na pozvolně osychající trati poražena a získala tak přesvědčivé vítězství.
Markéta Opolská ve své kategorii obsadila třetí místo, stejně jako její bratr Vladimír v kategorii M3. Odpolední volný závod pak byl pro olovské minikáristy jubilejním, 650. závodem v historii minikárového sporu v Oloví.
A jubilejní start skončil úspěšně. Markéta Opolská v kategorii M3D obsadila druhé místo, Marcela Opolská zopakovala dopolední vítězství ve své kategorii a stala se i absolutní vítězkou závodu. Rodinný úspěch v posledním závodě sezony při absenci Jaroslava Opolského uzavřel Vladimír Opolský, který zvítězil v kategorii M3.
V roce 2008 oslaví minikárový sport čtyřicet let výročí svého vzniku na území republiky. V této souvislosti probíhají úvahy o uspořádání jednoho kola Mezinárodního mistrovství České republiky i na území okresu Sokolov, pravděpodobně pak v Chodově. Tímto by se mohli s tímto zcela ekologickým odvětvím motoristického sportu seznámit na nejvyšší úrovni i diváci z našeho okresu.