V průběhu nastávajícího víkendu se představí v Chodově nejlepší minikároví závodníci, neboť místní automotoklub je pořadatelem 1. kola čtyřdílného seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky ve slalomu minikár, na který naváže Volný závod u příležitosti dne dětí.
Minikárový sport v letošním roce slaví 40. výročí svého vzniku. V době jejich vzniku byly jedinou možností závodního vyžití dětí a mládeže na čtyřech kolech, při čemž právě v Karlovarském kraji měly čtyřkolová bezmotorová vozidla velmi silné zázemí. Širokou základnu závodníků tvořily týmy AMK Mariánské Lázně, AMK Hroznětín, AMK Ostrov, AMK Oloví a MěDDM v Karlových Varech – Staré Roli. A vzhledem k jejich aktivitě měly bohatou tradici závody na mariánskolázeňské Panoramě, karlovarském Linhartu, v Jáchymově – Novém Městě a Oloví, při čemž uvedené kluby často organizovaly závody i na tratích v jiných městech.
1. kolo Mezinárodního mistrovství České republiky ve slalomu minikár se uskuteční v okrajové části města v Lesní ulici, ležící na příjezdu od Vintířova. V době od 7:30 do 8:30 hodin proběhnou v prostoru startu administrativní a technické přejímky závodníků a jejich minikár, rozprava jezdců a poté budou následovat od 8:45 hodin tréninkové jízdy a cca od 11:30 hodin závodní jízdy.
Pořadatelé předpokládají účast přibližně 80 závodníků, rozdělených do 6 kategorií.
Nejmladší závodníci, chlapci a dívky ve věku od 4 do 8 let startují v kategorii M1, chlapci a dívky ve věku od 9 do 12 let soutěží v kategorii M2. Pro chlapce a dívky ve věku 13 – 16 let je určena kategorie M3, při čemž ale dívky v tomto věkovém rozmezí dávají zpravidla přednost kategorii M3D, určené pouze pro dívky ve věku do 18 let. Chlapci ve věku od 17 do 21 let a dívky od 18 let bez věkového omezení pak startují v kategorii M4. Minikárovou formulí 1 pak lze nazvat kategorii M5 určené pro chlapce a dívky prakticky bez věkového omezení – dle Národních sportovních řádů pak do 99 let věku.
Závodníci v průběhu závodu absolvují na trati dlouhé 550 m s výškovým převýšením cca 35 m a třemi slalomovými úseky dvě tréninkové a 3 závodní jízdy.
V každé jízdě je závodníkům měřen dosažený čas a hodnocen průjezd slalomovým úsekem. V případě poražení slalomové bójky je závodník penalizován připočtením dvousekundové penalizace k dosaženému času, v případě vynechání slalomové branky je závodník v dané jízdě diskvalifikován.
Závod se hodnotí systémem B, což znamená, že každému jezdci se do celkového výsledku započtou dvě lepší závodní jízdy. Vyhlášení výsledků závodu se předpokládá cca v 16:30 hodin.
Na startu tohoto mistrovského závodu se předpokládá účast 6 závodníků z našeho kraje. V kategorii M3D startují Markéta Opolská z Oloví (start. č. 615) a sestry Michaela (607) a Lenka (611) Fialkovy z pořádajícího AMK Chodov, v kategorii M4 startuje Marcela Opolská z Oloví (439) a v kategorii M5 se setkají olovský Jaroslav Opolský (535) s domácím Michalem Fialkou (537).
V neděli 1. června se na stejné trati uskuteční volný závod u příležitosti oslav dne dětí, u kterého se předpokládá stejný časový průběh s tím, že ukončení závodu a vyhlášení výsledků proběhne cca v 15 hodin.
Pro oba dny zvou pořadatelé k hojné účasti zájemce z řad dětí i dospělých. Zároveň pořadatelé i závodníci žádají všechny diváky, aby dbali pokynů pořadatelů a v průběhu závodu nevstupovali do trati a tím neohrožovali zdraví své i zdraví závodníků.