Vstup olovských minikáristů do letošní závodní sezóny se ve čtyřech absolvovaných závodech nesl ve znamení střídavých úspěchů.
V úvodním volném závodě v Bzové se nejlépe dařilo Markétě Opolské v kategorii M3D, když obsadila 3. místo, stejně jako její bratr Vladimír Opolský v kategorii M3, letos závodící v barvách VO Dubnice. Naopak zklamáním bylo až 9. místo Marcely Opolské v kategorii M4.
V následujícím volném závodě v Teplicích O pohár primátora obě závodnice neskrývaly zklamání, když shodně po boji o stupně vítězů obsadily ve svých kategoriích až neoblíbená čtvrtá místa.
Další dva závody již znamenaly vstup do vrcholových soutěží. Dějištěm 1. kola Českého poháru minikár se staly Olšany a na start tohoto závodu provázeného celodenním deštěm se postavila pouze Markéta Opolská. Na vodě se jí nedařilo podle představ a v kategorii M3D si vybojovala body pouze za 7. místo.
Kompletní olovský tým se představil teprve při posledním závodě v Bělé pod Bezdězem v 1. kole Evropského poháru. V silné konkurenci dosáhli na body všichni jezdci, Nejlépe si vedla v kategorii M3D Markéta Opolská, když obsadila 6. místo, 11. bodů za 10 místo v kategorii M4 získala Marcela Opolská. Závod v Bělé pod Bezdězem byl prvním letošním startem pro Jaroslava Opolského, který, ač se v kategorii M5 potýkal s technickými problémy, nakonec dosáhl pro 8 bodů za 13. místo.
Následujícím závodem vstupují minikáristé do čtyřkolového seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky minikár, jehož 1. kolo se uskuteční již 31. května v Chodově.