O tom svědčí ostatně další kolo České národní ligy v Plzni, kam trenéři Baníku poslali hned 11 zástupců, a to bylo nejvíce ze všech oddílů.

Pojďme ale mezi provazy.

David Berka ve školní mládeži neuspěl ani na třetí pokus proti Hodovancovi z pražského Kutil Gymu. „Ve třetím kole byl po několika úderech značně otřesen, utkání jsem tak vzdal,“ popisuje trenér Jan Malý.
Pro dalšího svěřence Romana Malého se opět nenašel při jeho zkušenostech, postavě a věku (ročník narození 2006) vhodný soupeř. „Najít mu adekvátního protivníka je velký problém,“ povzdechl si kouč sokolovských boxerů.

To samé prakticky platilo pro hornická děvčata, která Jan Malý do Plzně přivezl. Nikola Roubalová s Barborou Chvojkovou musely boxovat spolu. „Předvedly ale pěkný technický zápas,“ chválil trenér. Výsledek? Nerozhodně.

Třetí ze sokolovských dívek, Marie Juhaňáková, jen smutně přihlížela, ta protivnici neměla.

Dařilo se bratrům „Mezeiovcům“. Dominik Mezei nastoupil proti domácímu Hlavatému, který měl sice na svém kontě méně zápasů, ale všechny vyhrál. Boxer Baníku mu povedenou šňůru přetrhl. „V úvodu Dominika zasypal údery, ten začátek zaspal, potom ale získával po pokynech, aby více využíval levou ruku, převahu. Dařilo se mu navíc uhýbat do stran,“ přibližuje Malý. Jasně viděli zápas i rozhodčí, 3:0 na body.
Druhý z bratrů Mezeiů, Denis, ukončil zápas s Mižigarem před limitem. „Čekal se vyrovnaný duel, Denis ale od začátku stupňoval tempo, po třetím počítání rozhodčí duel ukončil r.s.c.,“ líčí kouč boxerů TJ Baník Sokolov.

Výhru vybojoval i Simon Mezei. Tomu ve třetím kole proti Tichomorovi sice docházely síly, ale z předchozího průběhu měl nabodováno. 2:1 na body.
V juniorech potom potvrdil své kvality Jan Kapr, který plzeňského Ďuraška porazil již potřetí. „Honza využil své zkušenosti (50 zápasů pozn. autora) a dlouhé paže, vyhrál jasně 3:0 na body,“ mohl být spokojen Malý.

A stejné to bylo i v případě Dominika Popelky v mužích do 75 kilogramů. „Hezký zápas jako vždy,“ poznamenal sokolovský trenér. Přestože se u Popelky projevilo staré zranění a po prvním kole, v němž soupeře deklasoval, musel boxovat prakticky jednou rukou. To nic nezměnilo na jednoznačném vítězství 3:0.

Poslední se v Plzni z výpravy baníkovských boxerů představil Michal Matějovič. Ten do ringu kvůli zranění zamířil téměř po roční přestávce. „Byli jsme zvědaví, jak si po takové pauze povede. Zápas s Fajkem z Rakovníku mu ale moc nevyšel. Doplatil na špatný kryt,“ říká Malý. Po celkem vyrovnaném průběhu si totiž Matějovič ve třetím kole naběhl na úder a byl počítán. „Hodili jsme na podlahu ručník,“ popisuje kouč TJ Baník Sokolov.

Fotbalisté Loun (v bílém) v prvním kole poháru prohráli se Sokolovem 0:7.
Horváth má vrátit Sokolov do vyšších pater