Úžasného úspěchu dosáhl na neoficiálním mistrovství světa v Holandsku březovský zápasník Pavel Peterka mladší.
V holandském Utrechtu se totiž konal jeden z největších mezinárodních turnajů mládeže na světě, neoficiální mistrovství světa žáků do 14 let. Obrovského turnaje se zúčastnilo 580 zápasníků z 63 oddílů a celkem 24 států světa.
Na této akci se představili také čtyři závodníci Olympie Březová. V kategorii do 31 kilogramů startoval Dominik Janda, ve váze do 35 kilogramů pak Roman Malý a v kategorii do 76 kilogramů Tomáš Ďuriš. Všichni ale byli vyřazeni v kvalifikačních bojích.
Díru do světa tak udělal pouze avel Peterka ve váze do 85 kilogramů. „Kvalifikačními boji prošel bez porážky a ve finálovém souboji po nervy drásajícím boji s francouzským reprezentantem zvítězil celkově 2:1 a vybojoval skvělé první místo,“ popsal trenér oddílu Pavel Peterka starší cestu svého svěřence a syna zároveň za turnajovým zlatem.
Pro české zápasníci a hlavně pro březovský oddíl je to vynikající reklama a dlouhonevídaný úspěch. „Asi je každému jasné, jekého úspěchu Pavel dosáhl. Z výkonu našich zápasníků mám radost a zlatá medaile Pavla to jen umocnila,“ hodnotil po turnaji trenér Peterka.