Cyklisté Team biku Březová absolvovali počátkem dubna týdenní vytrvalostní soustředění v Itálii v okolí Lago di Garda. „Žactvo najezdilo v deseti tréninkových jednotkách přes 400 km a dospěláci se v sedmi dnech vyšplhali na 1 200 km," přiblížil trenér Jan Vokáč.

Po návratu nastoupili březovští cyklisté okamžitě do závodního tempa a posbírali několik pěkných umístění. V závěrečném závodě karlovarského Bahna se z vítězství radovali mezi nejmladšími žáky Tomáš Benc, ve veteránkách Monika Kubínová a v mužích Radovan Fišer. „Všichni tři si tímto vítězstvím zajistili i celkové vítězství v tomto tradičním čtyřdílném závodovém seriálu," pokračoval Vokáč.

Těsně pod stupni vítězů skončil v závěrečném závodě a celkově 3. místo obsadil kadet Martin Kofroň. V mužích startoval ještě Pavel Kodl, ale ten měl opět defekt a z dobře rozjetého závodu, kdy atakoval vedoucí pozici Fišera, se propadl na osmou příčku.

To však nebyla jediná akce Březováků. Čekal je také Plzeňský pohár MTB Becker cup, respektive jeho druhé pokračování. TBB měl zastoupení pouze v mládežnických kategoriích. Největšího úspěchu dosáhla Karolína Poláková, která absolvovala v krátkém rozmezí dva starty. „Nejprve vyhrála svoji kategorii mladších žákyň a pak ještě ve starších žákyních dojela druhá," pochvaloval si výkon své svěřenkyně březovský trenér.

V nejmladších žácích se výrazně projevila únava na Tomáši Bencovi, který dojel na 10.místě. V mladších žácích startovali nováčci v týmu Rudolf Griessl a Vladimír Střihavka. „Ruda v dobrém čase dojel devátý s minimální ztrátou, Vláďa ve své závodní premiéře nezklamal a vybojoval 13.místo," zhodnotil výkon benjamínků týmu Jan Vokáč.

Velmi dobrého času mezi kadety potom dosáhl Jakub Kozlík, který si tak zajistil 6.místo.