Kromě červnového vystoupení na Interpoháru v Chomutově máme za sebou účast na Baťově poháru „O ševcovské kopyto“, který se uskutečnil o minulém víkendu v Sezimově Ústí. Hladoví Hroši pod taktovkou místní ikony a zakladatelky Aleny Kalinové připravili skvěle zorganizovaný turnaj v přátelské atmosféře.

Rozpis zápasů nám kromě silných soupeřů určil hřiště ve sportovním areálu „Na komoře“, kde jsme už v minulosti několik utkání odehráli, takže jsme věděli, do čeho jdeme, doufajíce, že déšť si vezme zasloužené volno, a my tak nebudeme muset opakovat loňské kurzy krasobruslení pro začátečníky.

Déšť si pravda svou dovolenou vybral, my jsme však netušili, že se bude jednat o náš první turnaj, který bude povětrnostními podmínkami připomínat spíše Saharu než jižní Čechy. A snad by nás ani nepřekvapilo, kdybychom ve fata morgáně zahlédli karavany velbloudů místo hrochů.

Ale nyní již dost termiky a přesuňme se do průběhu turnaje. Jako prvního soupeře v sobotu nám rozpis naservíroval SK Seitl Ostrava. Bandité nastupovali do tohoto zápasu s vědomím, že tenhle mač nebude procházka růžovým sadem. O to větší překvapení však bylo jejich vítězství v konečném skóre 10:3 v jejich prospěch, při zohlednění faktu, že ostravští borci v této sezoně vyhráli již jeden z pořádaných turnajů Interpoháru.

V nelehké skupině nám měl být dalším soupeřem tým Hladových Hrochů. Tento zápas byl jednoznačně v režii domácích, kteří nás smetli ze softbalového povrchu zemského 10:1 a potvrdili svou roli favorita.

No a další soupeř, se kterým jsme měli tu čest utkat se v tropických podmínkách sobotního odpoledne, nebyl nikdo menší než několikanásobný vítěz Interpoháru Pikes Praha. V lítém boji skončil vyrovnaný zápas

vítězstvím Štik 5:4 a za tento výsledek se nemusíme rozhodně stydět. Remíza by byla oceněním výkonu obou mužstev. Nicméně lepší vyhrál a i těsné vítězství zůstává pořád výhrou.
V náročném prvním dni turnaje jsme se zapadajícím sluncem nastoupili proti účastníkům Pražského přeboru, týmu Amasoma Příbram.

Tahle partička nám předvedla, jak hodně se dá na pohodu softbal hrát, a odešla po našem vzájemném utkání se vztyčenou hlavou v bodovém poměru 12:3.

Po večerním výjezdním zasedání v sídle Hrochů u Kozského potoka nás čekala neděle, která nám opětovně přidělila hřiště „Na komoře“ a jako prvního soupeře PV Praha. Po vyrovnaném výsledku se nakonec radovali Bandité a utkání vyhráli 4:3, což je posunulo do bojů o páté a šesté místo, kde je opětovně čekal tým Pikes Praha. Vzhledem k náročnosti turnaje a zdravotní devastaci týmu, kdy již několik Banditů převzalo heslo cizinecké legie „Pochoduj nebo zemři“, jsme se raději rozhodli z ryze taktických důvodů tento zápas neabsolvovat i přes kontumační porážku 7:0.

Jsme totiž příštími pořadateli Interpoháru na našem domovském hřišti v Kaceřově a jednoduše musíme dát naše fyzické schránky zase dohromady.
A závěrem? Bandits Kaceřov se rozhodně nemusí stydět za své šesté místo z celkových deseti účastníků v takto silně obsazeném turnaji.

Ale to, jak vlastně jejich herní projev ve skutečnosti vypadá, můžete nejlépe posoudit na dalším interpohárovém turnaji Egerland cup, který pořádají 9.-10. září v Kaceřově.

Sestava Bandits: Miroslav Egner, Ivo Hörner, Marek Toman, Vladislav Přibáň, Bohumil Chlad, Jiří Jinšík, Daniel Šťastný, Jakub Chlad, Dušan Běláč, Tomáš Veselý, Václav Plachý.