Sobotní premiéru na stadionu AC Start navštívily dvě stovky diváků, kteří se postupně nechali vtáhnout do hry a v závěru strženi vývojem na hřišti mohutně povzbuzovali domácí Vary-ory.

Karlovarští ragbisté v přípravném utkání s druholigovým Rakovníkem přidali bonus navíc v podobě výhry.

Natěšení domácí nezačali zápas špatně, ale v 5. minutě daleko zkušenější hosté položili první pětku a proměnili i následný trestný kop ujali se tak vedení 0:7.

Za dalších pět minut bodovali také domácí. Odvážný kontr předvedl Filip Král a po přeběhnutí poloviny hřiště položil míč za čáru, 5:7.

Vary-ory získané body povzbudily, zatlačili soupeře, ale protiakce Rakovníka v 17. minutě znamenala znovu sedmibodové vedení hostů. To však ještě v prvním poločase řádně vykrátil domácí Vlastimil Hanzl, který svou nekompromisní akcí donesl míč opět až na pětku 10:12.

Po krátké přestávce se borci obou týmů znovu opřeli do hry. Patnáct minut se na hřišti tvrdě bojovalo bez bodového zisku. Poté strhl vedení poprvé na domácí stranu dalším průnikem a položenou pětkou Král a z následného trestného kopu se nemýlil Josef Klapka.

O pět minut později přidal po akci karlovarského celku již čtvrtou pětku Jakub Feber a zvýšil na 22:12.

Rakovníku se podařilo snížit deset minut před závěrem utkání na rozdíl pouhých pěti bodů.

Drama vrcholí.

Hosté se snaží o vyrovnání, do konce chybí pět minut a Rakovník posunuje „šišku" znovu jen několik metrů od brankové čáry Vary-orů.

Domácí ale za podpory příznivců dokáží obětavým výkonem akci ubránit, navíc po zisku míče předvádí opět neuvěřitelné sólo Král. Probíjí se až na brankovou čáru Rakovníku, ale jeho pětka není uznána, rozhodčí vidí drobný prohřešek proti pravidlům.

Karlovaráci zanesení míče nakonec přece jen využijí k získání další pětky, jejímž autorem je Antonín Slavík. Trestný kop potom proměňuje ve dva body znovu Josef Klapka a stanovuje tak konečný výsledek na 29:17.

Dobojováno. Zasloužený aplaus fanoušků a čestné kolečko radujících se Vary-orů.

Jak už bývá u nejtvrdších sportů zvykem, nebyli po závěrečném hvizdu k vidění žádní ufňukaní ukřivděnci, prchající se ukrýt do šaten, ale naopak jedna parta dvou respektovaných soupeřů, kteří si to prostě rozdali chlapsky ve sportovní bitvě na hřišti. „Soupeři zdar, vítězům zdar," odměnily se na závěr vzájemně oba týmy.

SKP RC Vary-ors Karlovy Vary vs. RC Rakovník 29:17 (10:12).

Body domácích:Král 10, Hanzl 5, Feber 5, Slavík 5, Klapka 4.

Sestava Vary-ors:Postl, Dimo, Ozirsky, Koubek, Švejstil, Tutoky, Köp, Plaček, Ošurko, Král, Feber, Homolka, Růžička, Hanzl, Lukš, Žižka, Slavík, Hanák, Hytha, Varga, Klapka. Hrající trenér: Motýl.