Prokopcov naskočil do předkola hlavní soutěže jako dvacátý nasazený hráč. A byla z toho výhra, když porazil Radima Baka poměrem setů 4:2. Ve druhém kole ho čekal houževnatý bojovník z Prahy Jiří Vráblík. Prokopcov měl zápas ve svých rukách, zejména pak v situaci, kdy vedl 3:2 na sety a 9:3 na body. Nicméně ani tento stav neznamená ve stolním tenise jistotu výhry.

Soupeř zahrál několik úderů na hraně fyzikálních zákonů, čímž se poměrně rychle vrátil do zápasu a koncovku šestého setu zdramatizoval. Chodovskému hráči nestačilo pět mečbolů k zisku výhry a nakonec se rozhodovalo v sedmém setu, kde již rozjetý vlak jménem Jiří Vráblík nebylo možné zastavit. Prokopcov tak zůstal ve druhém kole, tedy v sítu 17. – 32. dvouhry mužů.

O poznání lépe se dařilo nasazené sedmičce v podání chodovského Antonína Gavlase, který jako nasazený čekal ve 2. kole na svého soupeře, kterým byl brněnský Tomáš Smýkal. Gavlas potvrdil své kvality, kdy slavil hladkou výhru 4:0. Ve 3. kole přišel na řadu již extraligový soupeř, liberecký Michal Beneš, nicméně ani ten nenašel proti Gavlasovi recept a výhrou 4:1 se chodovský borec probojoval již mezi osm nejlepších.

Zde na něj čekal Lubomír Jančařík, český reprezentant a na MČR nasazený jako jednička. Gavlas měl slibný rozjezd, dařilo se mu díky vynikajícímu servisu v koncovkách jednotlivých setů a poté, co vedl 3:1, bylo více než nadějné, že Chodov bude mít svého zástupce na medailových pozicích.

Nicméně Jančaříkova kvalita, ale i štěstí, se ukázala v pravém světle, velmi vyrovnaný pátý set v koncovce dotáhl ke zdárnému konci. Šestý set vyhrál snadno a velmi rychle, rozhodoval proto poslední sedmý set.

SKST Chodov. Ilustrační foto.
Úspěšná tečka. Chodováci převedli famózní vítězný obrat v Praze

Do stavu 8:8 se oba hráči tahali o každý míček a průběžný stav se přeléval z jedné strany na druhou. V koncovce šel jako první do podání Jančařík, kde uhrál dva body a měl dva mečboly. Následný Gavlasovo time-out měl soupeře rozhodit a u Gavlase naopak srovnat myšlenky.

První mečbol Gavlas odvrátil luxusním čopem hned z podání. Druhý mečbol si již Jančařík nenechal vzít a vyhrál tak nejtěsnějším možným způsobem, tedy o dva míčky v rozhodujícím setu. Gavlas tak skončil ve dvouhře mužů ve čtvrtfinále, kdy velmi těsně prohrál s budoucím mistrem ČR.

Ani semifinalista Tomáš Konečný, ani finalista Pavel Širůček, nakonec nedokázali budoucího mistra natolik potrápit, jako chodovský Gavlas. Chodováci si naštěstí spravili chuť ve čtyřhře. Jako nasazená deblová trojka procházeli vyřazovacím pavoukem velmi hladce až do semifinále. Kombinace deblového páru levou rukou hrajícího Gavlase a pravou rukou hrajícího Prokopcova soupeřům prostě nevoněla.

Avšak až do doby, kdy narazila na podobnou herní kombinaci hráčů Adam Štalzer a Vít Kadlec. Jejich precizní výkon znamenal pro Chodováky stopku v dalším postupu. Nicméně tato stopka měla bronzovou příchuť v kategorii čtyřhry mužů a zisk cenného kovu pro SKST Chodov a jeho hráče.

V současné době Antonín Gavlas, Dmitrij Prokopcov i celý extraligový tým SKST Chodov ladí formu na nadcházející play-off, do kterého vstoupí v neděli 7. dubna na stolech TTC Ostrava 2016, poté se přesune série na západ Čech, kde bude na programu odveta v pátek 12. dubna od 18.00 hodin ve Sportovní hale Chodov.