Nově se rodící celek, který chce do lázeňského města přivést klasické ragby a na svém kontě nemá dosud žádný mistrovský zápas, prohrál s mnohem zkušenějším soupeřem 42:29. „Byla to pro nás velmi vítaná a vlastně první konfrontace se zavedeným týmem. Domácí postrádali několik svých opor, které se šetřily na soutěž. Hrálo se celkem 80 minut, formou 12 kového ragby. Utkání řídil zkušený zahraniční arbitr, který celý zápas vedl rukou přísnou, leč spravedlivou," přiblížil hrající trenér Varů Jiří Motýl.

Poločasové skóre 22:10 nasvědčovalo, že se na hřišti ve Vochově sešly dva vyrovnané, i když rozdílně motivované týmy. „Dařilo se nám slušně sehrávat standardní situace a rojová hra byla s dobrým čištěním, které však občas vzalo za své kvůli dlouhému vyčkávání. Otevřený prostor vyhovoval i pohyblivým a rychlým hráčům. Většina pětek také padla po rychlém průniku po křídle, respektive přes útok," pokračoval Motýl, který je jedním z pilířů výstavby klubu a mimochodem na svém kontě má také starty v naší nejvyšší české soutěži.

V 65. minutě utkání se dokonce skóre přiklonilo ve prospěch hráčů Vary-ors, s rozdílem dvou bodů. „Bohužel nebo bohudík se jej nepodařilo udržet," doplnil hrající kouč Karlovaráků. Ten vyzdvihl výkon Ožirského, Klapky, Pelce a Krále, ale hlavně si pochvaloval bojovné srdce celého mužstva. „Všichni pracovali, bez výjimky, tvrdě pro tým, nechali na hřišti téměř vše, co se doposud naučili. Toto utkání je pro Vary-ors milníkem a důležitým okamžikem," vysekl poklonu svým svěřencům.

Další utkání sehrají karlovarští ragbisté v sobotu v Rakovníku.

RC Plzeň  - SKP RC Vary ors Karlovy Vary 42:29.

Sestava Vary ors:Alexandr Postl, Milan Koubek, Žeňa Ozirsky, Jan Švejstil,Ladislav Tutoky, Josef Klapka, Dimitrij Ošurko, Jiří Motýl, Filip Král, Tomáš Lukš, Josef Pelc, Milan Slavík, Ondra Hanák, Vlastimil Hanzl. Tým vedl předseda oddílu Marek Hytha s asistentem Lukášem Vaňourkem.