Nováček vstoupil do soutěže džentlmenů pod taktovkou trenéra Antonína Slavíka. Sice z toho nakonec bylo poslední, sedmé místo, když Varáci na vysněný bodový zisk nedosáhli, ale během soutěže dali soupeřům o sobě řádně vědět.

„Premiéra ve druhé lize pro nás byla velkou výzvou. Dnes už můžeme říct, že jsme obstáli a ukázali všem, že ve Varech je nový funkční klub, se kterým musí počítat. Podzim pro nás byl ve znamení sbírání zkušeností, to se nám dařilo. V jarní části budeme chtít soupeře potrápit daleko víc," míní karlovarský lodivod Antonín Slavík. Varáci se tak prezentovali bojovnými výkony, které podpořili všichni členové RC, kteří makali v druholigových zápasech na plné obrátky.

„Ragby je týmový sport, je těžké vyzdvihovat jednotlivce, takže nebudu nikoho jmenovat, ale největší pochvalu zaslouží všichni kluci, kteří s ragby začali teprve nedávno. Musím říct, že skvěle zapadli do týmu a doplnili starší kluky. V týmu teď panuje dobrá nálada a výborně se doplňuje mládí a zkušenost," pochvaloval si souhru starých mazáků a dravého mládí Slavík. Navíc karlovarský klub stále posiluje své řady, takže zájemci o tento sport se stále mohou hlásit.

„Přijímání nových hráčů stále pokračuje, s každým dalším členem jsme silnější a silnější," vzkazuje zájemcům, kteří ještě váhají, karlovarský trenér.
Varské RC se během podzimní části druholigové soutěže mohlo těšit velkému zájmu fanoušků, kteří ho chodili v rámci domácích zápasů v hojném počtu podporovat. „Na domácí zápasy nás vždy chodili podporovat diváci, to pro nás bylo velkým motorem. Doufáme, že se jim naše hra líbila a jejich podpora bude pokračovat i v jarní části," děkoval za podporu Slavík.

Karlovarští ragbisté tak mají před sebou zimní galeje, během kterých budou nabírat především fyzičku. „Zimní příprava bude zaměřena především na fyzickou přípravu, zejména na sílu, dynamiku a vytrvalost," poukazoval Slavík. A jaké mají v karlovarském klubu cíle pro jarní pokračování druhé ligy? „Do jarní části jdeme s velkým očekáváním, cítím z týmu, že se připravuje na první vyhrané zápasy," uzavřel trenér.