Extraliga orientačních běžců má za sebou již tři kola. První dva závody, krátká a klasická trať, proběhly v lesích Vysočiny. V těžkém kopcovitém terénu připravili pořadatele z Jihlavy velmi kvalitní závody.
Sokolovská reprezentace se ale příliš neprosadila. Výjimkou byla Terka Uhlíková, která doběhla na klasice na sedmém místě celkového pořadí. Ostatní dorostenky pak obsazovaly místa ve druhé desítce výsledkové listiny. Z dorostenců při zranění Ondry Šviráka startoval pouze Tomáš Kovář. Ten dopadl ještě hůře, jeho 33. místo se rovnalo postavení až na konci startovního pole.
Další kolo proběhlo ve Slatiňanech u Pardubic. Na pořadu byly nejdříve štafety. Naše dorostenky ve složení Uhlíková, Jana a Bára Beranovy si tentokrát počínaly o mnoho lépe a doběhly na velmi uspokojivém osmém místě z třicítky startujících štafet.
Následující sprint v městském parku však opět nezvládl nikdo z dorosteneckého družstva na lepší umístění než do druhé desítky startovního pole. Velmi nabitá kategorie starších dorostenek přinesla pro sokolovské dorostenky tyto výsledky: Uhlíková doběhla jedenáctá, Bára Beranová třináctá, Jana Beranová na 22. místě, Monika Procházková skončila na 32. příčce a dorostenec Tomáš Kovář nepředvedl opět žádný velký výkon a doběhl na 26. místě.
A tak si vede zatím suverénně nejlépe vede náš jediný zástupce v kategorii mužské elitě Karel Rambousek. Ten zvládl oba závody na Vysočině také na hranici první desítky (skončil na 13. a 14. místě), ale ve sprintu si vše vynahradil. Po téměř bezchybném výkonu se probojoval na tzv. velkou bednu, když doběhl celkově na výborném pátém místě celkové klasifikace.