„Tato velmi náročná disciplína vyžaduje kromě fyzické kondice též mimořádné orientační schopnosti a v neposlední řadě i odvahu,“ poznamenal Karel Rambousek starší z KOB Baník Sokolov. Pořádáním mistrovství byl pověřen oddíl OK Jihlava a závod se uskutečnil v noci ze soboty na neděli, z 8. na 9. dubna, v lesích na Vysočině.

Je pochopitelné, že na této akci nemohli chybět závodníci Klubu orientačního běhu Baník Sokolov. Na startovní čáru se postavili tři dorostenci a jeden muž v kategorii nad 35 let. Mladým závodníkům se však příliš nevedlo. Lucie Vítová a Petr Lill skončili hluboko v poli poražených. Adam Solomko pak závod nedokončil se všemi kontrolami. „K jejich obhajobě je třeba říct, že se podobné akce zúčastnili poprvé, protože noční závody se v naší oblasti prakticky nepořádají. Přesto se popasovali s tratí se ctí a tyto zkušenosti se jistě projeví v jejich další sportovní kariéře,“ říká Rambousek.

Přesto však medaile pro sokolovskou minivýpravu cinkla. V kategorii mužů nad 35 let dokázal Karel Rambousek mladší zúročit své zkušenosti a dobrou běžeckou formu. „Ve velice silné konkurenci doběhl na skvělém druhém místě, když ho překonal pouze Udržal z Lokomotivy Pardubice,“ poukázal matador a hlavní poradce oddílu KOB Baník Sokolov.

Sokolovský klub tak hned v prvním mistrovském závodě roku 2017 slavil významný úspěch.