Ve slovinském Kranji se uskutečnilo 11. mistrovství Evropy veteránů v plavání. Klání 34 zemí se zúčastnili také tři sportovci z oddílu plavání Baníku Sokolov.
Nejlepších výsledků dosáhla jako již tradičně sokolovská plavkyně Regina Kindratová, která ve své kategorii závodila ve třech disciplínách a ve všech zaplavala český rekord. Nejlepší umístění dosáhla v závodě na 100 m prsa, kde skončila ze 49 závodnic na 7. místě s časem 1:25,65 minut. V dalších dvou disciplínách, 50 m prsa a 200 m prsa, skončila na výborném 10. místě.
Velký úspěch zaznamenal také sokolovský Zdeněk Braum, který v dálkovém plavání na 5 km na jezeře Bled skončil s časem 1:16:04,84 hodin na 18. místě. V této disciplíně byl nejlepším závodníkem z výpravy České republiky. Kromě dálkového plávání závodil Zdeněk Braum ještě ve čtyřech klasických disciplínách, umístění mezi 20. a 30. místem však nebylo podle jeho představ.
Standardní výkon podala na mistrovství další plavkyně Libuše Svobodová, která závodila ve čtyřech disciplínách. Nejlepší umístění dosáhla na 50 m znak, kdy ve své kategorii skončila sedmnáctá s časem 49,59 sekund.
Všem jmenovaným sportovcům patří dík za skvělou reprezentaci města Sokolov v Evropě a blahopřání k dosaženým výkonům. Za pomoc při přípravě Reginy Kindratové na evropské mistrovství patří velký dík trenérovi Richardu Kamasovi.
Účast sokolovských závodníků by se neobešla bez sponzorských darů města Habartov, Telefónica O2 Czech republic, a. s., Sokolovská uhelná, a. s., a ČEZ, a. s