„Po organizační a produkční stránce jsme obstáli a byli schopni důstojně reprezentovat český volejbal,“ pochvaloval si prezident VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotný (na snímku).

V žádném ze šesti duelů s klubovými giganty se ale volejbalisté Karlovarska nedokázali prosadit. Doma i na hřišti soupeře prohráli s elitním týmem ligy světových šampionů Kedzierzyn-Kožle, obhájcem stříbrných medailí Civitanovou i s nejslavnějším mužstvem italské historie Modenou.

„Z krátkodobého hlediska spokojeni nejsme, ale z hlediska dlouhodobého jde o nabyté zkušenosti, které se budou zejména hráčům mladší a střední generace v budoucnu hodit,“ vypočítával šéf klubu.

„I když pro italské kluby třeba nejsme soupeři, přeci jen oni museli přijet, nějakým způsobem se prezentovat a o vítězství 3:0 s námi bojovat.“

V každém ze tří domácích utkání představil tým Karlovarska výjimečné volejbalové hvězdy, medailisty z mistrovství světa či olympijských her. Volejbalová Liga mistrů přilákala do hokejové Realistic Arény, kde Karlovarsko své domácí zápasy odehrálo, více než sedm tisíc sportovních příznivců.

Přizpůsobení haly podmínkám volejbalové události nejvyšší úrovně představuje pro klub organizační i ekonomickou zátěž.

„Provoz Ligy mistrů včetně tří zápasů, které jsme odehráli venku, jsme vyčíslili zhruba na dva a půl milionu korun,“ narážel Novotný na výdaje klubu při své premiéře mezi volejbalovou smetánkou.

„Na jednoho diváka při domácích zápasech připadly náklady ve výši 365 korun, což není tak mnoho za to, že se lidé dobře bavili. Na přípravách a provozu domácích utkání pracovalo dvacet lidí, většinou dobrovolníků, bez nich by tyto akce uspořádat nešly.“

Po vystoupení v Champions League se Volejbalový klub ČEZ Karlovarsko koncentruje už výhradně na vrchol domácí sezony, na medailové bitvy v české extralize. Díky postavení v dlouhodobé části vstoupí obhájci zlatých medailí do play-off přímo do čtvrtfinále, ale pozici hlavních kandidátů na titul přenechali svým soupeřům.

„Po velké zátěži s Ligou mistrů se pokusíme dát dohromady, abychom play-off absolvovali úspěšně,“ přeje si Novotný a závěrem dodal: „Naše cíle zůstávají nejvyšší a nikdo nedostane nic zadarmo.“

Basketbalistka KP Brno Jasmine Gill.
Jasmine Gill hledala slova jen těžko