„Celkově se na turnaji představilo osmnáct hráčů, z toho patnáct mužů a tři ženy. Na turnaji se představili nejen čeští zástupci, ale také hráči z Německa či Holandska,“ pochvaloval si nabitou startovní listinu pořadatel Jan Pulkráb. A měl k tomu řádný důvod, hráči se totiž předháněli v kvalitních výkonech.

„Bylo se na co dívat, hráči si nedali nic zadarmo a podali opravdu velmi dobré výkony,“ všiml si. Právě Pulkráb dosáhl v lázních na druhé místo, když nestačil ve finále na dalšího velkého favorita Martina Volfa. „My se prakticky s Martinem, dá se říci, pravidelně setkáváme vždy ve finále a jednou vyhraje on, jednou zase já. Tentokrát šlo o vyrovnaný duel, ve kterém udělal méně chyb a zaslouženě vyhrál,“ vracel se Pulkráb k finálové bitvě. „V kategorii žen potvrdila své postavení mistryně Evropy Elisabeth Faustová, která prakticky všechny turnaje vyhrává a ani v Karlových Varech nepřipustila žádné překvapení,“ připomněl Pulkráb hvězdnou hráčku v lázních, která dosáhla na zasloužený triumf.

Velkou premiéru si na turnaji odbylo i trio účastníků v barvách Karlových Varů. „Byl jsem mile překvapený jejich výkony, kdy se zkušenějšími hráči drželi krok. Zejména pak druhé místo Lýdie Kornatovské je toho důkazem,“ chválil zástupce z Karlovarska, když dvanácté místo obsadil Max Jahodka a třináctou příčku pak Jaroslav Fujdiar. „My vítáme tyto regionální turnaje, když navíc můžeme zapojit i místní hráče. Navíc tento turnaj byl nad naše očekávání, takže bychom ho rádi uspořádali i příští rok,“ dodal závěrem Pulkráb. Sportovní centrum je však otevřeno i široké veřejnosti. „Nepořádáme pouze turnaje, ale také si může přijít zkusit nástrahy nejen ricochetu, ale i squashe na vlastní kůži veřejnost, která může využít rezervaci online na stránkách www.squash-ricochet.cz. Budeme se těšit,“ láká nové zájemce o tento netradiční sport šéf varského sportovního centra Pavel Brož.

Krušné hory Cup 2020

Muži: 1. Martin Volf, 2. Jan Pulkráb, 3. Ladislav Tesárek; ženy: 1. Elisabeth Faust, 2. Lýdie Kornatovská, 3. Jeannette Groh.