Ti si dali 31. prosince sraz u chodovské Bílé vody. Čtyřicítka členů a příznivců oddílu obkroužila po zasněžených cestičkách polozamrzlou nádrž. Ti nejodvážnější se po šestikilometrovém běhu vydali zchladit do ledové vody.

Mezi nimi i Tereza Cvingerová, pro kterou byl rok 2016 rokem sklizně. Celkem získala pět titulů mistryně světa, dva připojila na republice, vyhrála tři světové poháry. „Bylo super, že se nás tolik zúčastnilo a že se naše samurajská rodina rozrůstá. Doufám, že nás příště bude zase o něco víc," říká k silvestrovskému běhu. A závěrečná koupel? „Voda byla sice studená, ale je to tradice, takže příští rok po vzoru trenéra do toho jdu celá," slíbila na závěr mladá bojovnice.

Kouč samurajů Václav Kolář šel totiž svým svěřencům příkladem. Nejprve ostatním přes ledovou krustu proklestil cestu do vody a nakonec se také jako jediný ponořil až po krk. „Očista těla a duše nesmí chybět," směje se. Pro ostatní byl zatím k mání teplý čaj. „Akce dopadla opět výborně a už se těšíme na další setkání," vzkazuje na závěr trenér Samurai Fight Clubu Chodov Václav Kolář.